Jak se dělá příkrm? Exkurze ve fabrice

08.11.2016 14:36

V jabloňovém sadu

Vydala jsem se na cestu za jablkem. A tím rozhodně nemyslím do supermarketu. Tahle cesta byla přímá i trochu klikatá, prostě stejná jako cesta jablka do dětského příkrmu.

Začněme tou přímou cestou. Do fabriky Nutricia Deva v Novém Městě nad Metují, která vychrlí každou minutu 500 příkrmů (nejen) Hami, míří jablíčka přímo z českého sadu. V té klikaté se dozvídáme o všech záludnostech, které může jablko na své cestě potkat. Proto jsme na exkurzi, které jsem měla možnost se účastnit, začali pěkně od sadu pěstitele Jana Šenka. Ten se nerozhodl pěstovat jen ta krásná, naleštěná jablka do supermarketů, kde jedno vypadá jako klon toho druhého, ale vsadil raději na jablka do příkrmů. Ta mohou mít klidně nějaké vady, například rzivost. „Tu vidím třeba rád, protože jablko má vyšší cukernatost,“ směje se a dodává, že problém není třeba ani strupovitost nebo jiné vady na slupce (rozhodně ne však hniloba). Konzumní ovoce v obchodech je naleštěné, ale základ, ten je uvnitř.

A také v celém hlídaném procesu. Jasně, může se stát, že „ještěrka bafne jinou přepravku a omylem ji přidá“, ale v Hami jsou schopni ohlídat, aby v jejich příkrmu nebyl ani maximální limit kontaminantů. Ty hlídají i díky důkladnému postřikovému plánu (tady se musím přiznat, že jsem čekala méně časté výjezdy postřikového vozu do sadu, třeba jen třikrát za sezonu, i když to neznamená, že vždycky na jablka míří chemické „drijáky“, ale i biologicky přijatelné procesy), další kontroly pak uskutečňuje třeba i expert na kontrolu, sympatický Pavel Hejzlar, který objel půlku republiky, jen aby našel ten správný sad. Kvůli poloze, sousedům, postřikovým plánům nebo velikosti. Farmáři totiž musí dodat minimálně 100 tun, ale většinou dodávají 300 tun.

Pavel z Hami

Pavel, expert z Hami, pěstitel Honza je na plakátu hned za ním.

Traktor farmáři exkurze

Správný Pražák fotí traktor!

V Hami využívají celkem 12 ovocnářů, po dvou z Itálie a Polska, jinak z Česka, to kdyby náhodou někde přišly kroupy nebo třeba sucho. Navíc farmáři musí jablka speciálně pěstovat, aby byla v nejvyšší kvalitě, do příkrmů míří odrůdy Golden Delicious nebo Idared.

Tady v Bílém Podolí, kde je ochutnáváme, jsou štavnatě supersladká, jak se ujišťujeme hned po příjezdu, kdy si i ti nejmenší členové naší party hned utrhnou z malých stromků. Ostatně o kus dál pracují česači, kteří během pár dní celý obří sklad sklidí. V době, kdy je ovoce v plné síle.

Jabloňový sad

Jablka pak míří do skladu a třídírny, další třídění pak probíhá ve fabrice, kam ve velkých bednách doputují. Celý proces fascinovaně sleduji. Jak se jablka perou v obří „pračce“, připravuje se z nich pyré, které se ohřívá (později i pasteruje), a pak míří do skleniček, kde je stroj zavíčkuj, zabalí, zapaletuje a dopraví do skladu, kde čekají na kamion, který je odveze za vámi (už chápete, je tahle cesta je trochu klikatá?). Supermoderní stroje dovedou každou skleničku hned několikrát proskenovat skrz naskrz. Zda je sklo nepoškozené, jestli ve skleničce není omylem něco navíc… Specialistka z výroby nám ukazuje, jak by automat „vyplivnul“ špatnou skleničku, kterou vzorově na linku umístí. Samozřejmě i v rámci dalších důkladných kontrol míří několik skleniček na další testy.

....a já z toho všeho byla pěkně vyjevená!

Suneme se halou ve speciální obuvi i oblečení, aby byla zaručená maximální čistota, dokonce jsem si musela vzít rukavice, protože jsem měla nalakované nehty. Nesmíme fotit, ale ty záběry, jak tisíce a tisíce skleniček (zrovna se švestkovým pyré) proudí po lince, odkud zamíří do celé Evropy, z hlavy dlouho nedostanu.

Tak ahoj, skleničko s jablkem! Setkáme se s Tebou zase až doma, až si Tě koupíme pro naše nejmenší.

Míša