Vyndej z hlavy smradlavou ponožku aneb co jsem objevila v hračkářství

07.11.2015 19:32

Katalog hraček mě donutil popřemýšlet nad tím, jestli jsem v dětství o něco nepřišla. Asi jo. Vůbec nechápu, jak jsem mohla přežít bez plivajícího velblouda, škorpiona na dálkové ovládání, rotační brokovnice, zapékačky na nehty, sila na obilí nebo - a to je vážně můj favorit - Láďovy hlavy. Že nevíte, co si pod tím představit? To budete valit oči. Tohle jsou ty nejzajímavější kousky, které jsem tam objevila. K Vánocům je rozhodně (ne)kupujte!

Nejlepší vánoční hračky

Pavouci a ti druzí
Milý Ježíšku, jmenuji se Mimie, je mi jeden rok a hrozně bych si přála děsivou tarantuli na dálkové ovládání. Protože nejsem náročná, toho blikajícího škorpiona mi přines až k narozeninám, jestli tedy z té vánoční hrůzy nedostaneš infarkt. Tvůrci slibují, že s tarantulí zažijeme kromě veselých lumpáren i velký vřískot. Už se těším, až se tarantule (a to prý dokáže) sama připlíží pokojem až do mé postýlky. Bez toho by byly letošní svátky takové smutné - skoro jako kdyby došly vanilkové rohlíčky. Přejeme vám děsivě uvřískané Vánoce!


Protože už má tatínek dost mé maminky, doporučovala bych, abys mu přinesl paní Pavoukovou. Buchty péct sice neumí, ale zase z její pavučiny může (musí!) vysvobodit co nejvíc hmyzích kamarádů.

Mimie si přeje tarantuli, ale co další potvůrky? Mám celkově velmi sluníčkovou náladu - díky tomu, že se marketéři letos zaměřili na jiná zvířátka, protože prasátka, kozičky a pejskové už jsou taková farmářova nuda. Děti tak mají šanci objevit historii i život na jiných kontinentech. Až pojedou s rodiči do Tunisu, rozhodně je nepřekvapí, že velbloud plive, protože tato interaktivní hračka mu to dokonale předvede už v prosinci. Nejvíc se na velblouda ovšem těší babička, která vnoučka na Boží hod požádá, aby jí předvedl, co dostal pod stromeček.


Až nad plivancem ve tváři radostně zatleská, rozběhne se k ní mamut. S řevem, jakým umí vydávat jen on a Godzilla. Samozřejmě záleží na tom, kolikrát tleskne. Babička, ne Godzilla. Jedno tlesknutí - řev a pohyb dopředu, dvě tlesknutí - řev a běh dopředu, tři tlesknutí - řev a chůze. No prosím vás, kde je cval a klus?Trošku té barevné divočinky pro holčičky
Myslím, že příští školková besídka už má jasný program. Taková tříletá holčička by v mateřince byla bez melírků, svítících laků a sušičky na nehty absolutní outsider. Ani paní učitelka nemá laky na nehty zářící ve tmě nebo speciální třpytky s optickými efekty. A tak samozřejmě přinesou všechny holčičky svá nehtová a vlasová studia, aby ji pěkně vyzdobily.

Láďa má velkou hlavu, jak pytel od banánů
Nuda na poradě v práci nebo v čekárně u dětské doktorky? Ať je vám pět nebo padesát, letos musíte minimálně třem lidem darovat Láďovu velkou hlavu, která mu ty nudné chvíle zpestří. Mini mozeček, zaschlá krev na kapesníku, vyteklé oko, sliz, rybí kostru, smradlavý sýr nebo pěkně zažloutlou vatovou štětičku do uší postupně vytahují z Láďovy hlavy. Zaručuju, že hnusnější dárek nikdo nikdy nedostal.

Bum prásk. Zbraně
Nabídka zbraní je tak pestrá, že začnete zvažovat, zda by si prodavačky v hračkářství na jejich nabízení neměly samy pořídit zbrojní průkaz.

Až se dítě ve školce ožene kuší se zásobníkem, která střílí až 27 metrů daleko, budou nadskakovat i kuchařky matlající na chleba drožďovou pomazánku. Poloautomatická útočná puška speciálních vesmírných komand s prodlouženým zásobníkem na 12 nábojů je sice v rukou dítěte neškodná hračka, ale kdyby si s ní nakráčel do metra tatínek, rázem stojí celá doprava od I.P.Pavlova po Lužiny. Už vidím ty zakuklence běžící tunelem, jen aby zadrželi tatínka nesoucího domů vysněnou hračku pro jeho synáčka.

Dobrodruzi si troufnou jistě na Poslední let Odměny osudu. Proboha, má to velká písmena, takže je to název. Může mě někdo zasvětit do toho, kdo nebo co to je? Předpokládám, že mi něco Velkého vážně uniklo. Možná sem měla důkladněji číst Starý zákon?!? Půjdu znovu mrknout do kapitoly Švihající ocas nebo Klapající čelisti.


Hudba. Tu milujeme
Já vyrůstala na Dádě a vzhledem k tomu, že teď naladím Radůzu i Metallicu, předpokládám, že to můj hudební vkus zase tolik nepoznamenalo. Ale vůbec nechápu, jak jsem mohla být bez autobusu na turné popových hvězd??? Stephanii a Livi (nezbytné součástky s obarvenou hlavou) bych vyšoupla na místo řidičky a závoznice a ve vířivce bych vyčvachtala žížalu Julii. Patraska by si jistě užila obývací pokoj a sluneční terasu.

Kdyby ji v kamionu došla inspirace, další hity by jistě složila na mixážním pultu s 21 přednastavenými rytmy. Jestlipak je v základní nabídce Strašidýlko, strašidýlko Emílek, patří do všech postýlek?!?Tak trochu nuda
Toto jsou naprostá neviňátka. Nevěší se na oprátku, nekrkají nebo jim z tlapek neteče bláto. Vlastně bych ráda navedla tvůrce, aby s nimi udělali něco víc. Protože v té konkurenci je to děsná nuda. Něco jako pan Tau mezi Avengers.

Magic Jinn umí hádat zvířátka, na která myslíš. Ptá se a pak tipuje.
Návrh na vylepšení: Při každé negativní odpovědi by plival ohnivou kouli. S patřičným řevem.


Měkký písek na modelování reaguje s UV světlem a září, součástí balení jsou samozřejmě UV LED brýle, aby si dítě připadalo jako malý svářeč, a UV pero, protože dovedete si představit modelování bez UV pera???
Návrh na vylepšení: Písek se po dotyku UV pera změní v zapáchající hroudu. Čím víc na něj svítíte perem, tím víc smrdí.


Vertikální silo. To už je tak fantastická věc, že když k němu přidají ještě traktor jako dárek, je to jako koncert ZZ Top v Uherském Hradišti. Ale jinak nuda jako v kravíně, ne?
Návrh na vylepšení: Silo se v noci promění na robotického obra, který spolkne všechna zvířátka přítomná v dětském pokojíčku. Po odjištění dětské pojistky lze zvolit i varianta "spolknout zlobivé dítě".

Vyfoceno z katalogu hraček Wiky.