Vše, co musíte mít s sebou na cestách. Vy i miminko

26.06.2015 10:57

Před dovolenou máme všechny starostí nad hlavu. Vyřídit pas (jde to i expres), najít úžasný hotel (ideálně baby friendly), koupit kufr (já chodím na www.Veturo.cz), zařídit hlídání pro kočku (sousedka za Metaxu) a samozřejmě si zabalit. A nejen sobě, ale i miminku. S tím nejtěžším úkolem vám alespoň trochu pomůžu. Doufám.

Co do letadla pro miminko?

Hezky pěkně popořádku si připravujte na jednu hromadu věci pro miminko. Hračky se hodí malé a ploché, které nezaberou místo. Já jsem vybrala vodolepky ve tvaru mořských živočichů, které potom využijeme i na pláži. Jsou snadno omyvatelné a naše Mimie je ráda cucá a všelijak muchlá. A protože to dělá i s ponožkami, vzala jsem do letadla raději náhradní. Stejně tak i oblečení - stylové tričko s lodičkou od Petit Bateau, ať je vidět, že jedeme skákat do vln. Nesmíme zapomenout na oblíbeného plyšáka, jinak řevem spadnou všechny Boeingy nad Středozemním mořem.

Hodí se deka. Na přikrytí, na válení na zemi (na cestě i později na terase), na zakrytí při kojení. Pokud nekojíte, připravte si s sebou dostatečné množství kojenecké výživy. Osobně si to usnadňuji, jak můžu. Abych nemusela vozit převařenou vodu a mléko hrozící rozsypáním, volím Bebu tekutou. Připravenou rovnou k vysosání. Stačí odloupnout hliníkové víčko a ohřát. Na lahvičku se dají nasadit i savičky, ale já volím metodu přelití do lahvičky. Takže lahvičku s sebou.

Samostatnou kapitolou je přebalení. Plenek si vezměte raději víc než míň, nezapomeňte na přebalovací podložku, vlhčené ubrousky a krém na zadeček, ideálně v mini verzi. Vzorečky Rybilky Neo byly v časopise.

Milovnice čistoty a antibakteriálna ocení dezinfekční ubrousky, případně dezinfekci ve spreji. Nebo oboje. Speciálním připravkem (osvědil se mi Aquaint) stačí lehce postříkat dudlíky. Ty jsou ostatně objektem častých ztrát, vezměte jich raději víc. A ve stylovém pouzdru.

Pak už zbývá jen krém na suché tváře (klimatizace dává kůži zabrat) a pas. My jsme s naši Mimie cestovali poprvé letadlem, když jí bylo šest měsíců, a bylo to bez problémů.

Co oceníte v letadle vy?

Ten seznam se vlastně vůbec neliší od toho, když jste ještě nedávno cestovala s partou přátel do Londýna. Jediný rozdíl je v tom, že dřív si věci půjčovaly kamarádky, teď vám je bere vlastní dítě. 

Pas, peníze (cizí i česká měna, případně kreditní kartou), to snad ani nemusím jmenovat. Kdyby miminko na chvíli usnulo, hodí se knížka nebo třeba sluchátka (ty použijte i místo erárních palubních). A taky maska na oči a špunty do uší. Pokud vám v nich zaléhá, pomůže pročistit si také nos, ideálně mořskou vodou ve spreji.

Kosmetické nezbytnosti: vlhčené ubrousky na osvěžení, lesk na rty s pečující složkou, kartáč na vlasy, gumičku do vlasů, dezinfekční gel na ruce (když je fronta na toaletu příliš dlouhá), krém na ruce, minerální vodu ve spreji, krém na obličej (pro suchou pleť), opalovací krém (stačí vzoreček, mázněte se, hned jak přistanete v tropech). Vezměte si také sluneční brýle, i když v Praze bude pod mrakem. Rozmazanou řasenku po desetiminutovém šlofíku zkontrolujte v zrcátku.

Žvýkačky nebo bonbony, papírové kapesníky a vodu máte u sebe vždycky, takže ty doplňuji jen tak na okraj. Na cestách vždycky využijete šátek. Hodí se na zakrytí skvrny na oblečení, to když na vás něco ukápne, na schování ramen před větrákem nebo sluncem, na zakrytí při kojení. Já do palubního kufru vždycky přibalím ještě malé balení sušenek a blok na poznámky. To když nechci vytahovat telefon, který spí někde na dně kufru.

A jestli nevíte, co si vzít na sebe, tak se inspiruje tady. Já už jasno mám.