Tři služby pro pohodlí maminek. Značka: Vyzkoušeno!

19.05.2016 20:12

Přiznejme si, že čas je to, co nás trápí nejvíc. Nám, maminkám, se ho krutě nedostává, a tak jakákoliv služba pro naše pohodlí je osvobozující, skoro jako revoluce a prohlášení Havla za prezidenta.

Osobně využívám tři služby, které mohu doporučit. Usnadňují a zpestřují život a šetří čas. Tady jsou moje zkušenosti:

Semináře od Feedo – vše důležité v kostce

Jak na opalování, dětskou výživu, zdravé přebalování, příkrmy... Můžete po večerech louskat knížky, hodiny číst zkušenosti cizích maminek na internetu, na hřišti poslouchat sousedky, věřit dětské doktorce... Nebo si poslechnout ucelené informace naráz. Feedo, které maminkám usnadňuje život především díky možnosti rychle si objednat jídlo pro děti, plenky, ale třeba i kočárky nebo hračky on-line a navíc s rychlým dodáním, rozjelo svoje semináře. Offline, takže pěkně osobně. Zahlédla jsem dva - o opalování (jen trošičku) a vaření v páře. Za zhruba dvě hodiny se dozvíte k vybranému tématu vše podstatné, dítě si můžete vzít s sebou, u jejich budovy v Malešicích, kde seminář probíhá, pohodlně zaparkujete... Přichystáno je pro vás občerstvení, dostatek ovoce i vody pro děti. Napište kdyžtak na seminář@feedo.cz a budou vám všechny informace o seminářích chodit s předstihem. Nebo klikněte sem.


Fotka je ze semináře o vaření v páře.

Chytré knihy i zábava pro děti do ucha - Audiotéka

Patřila jste k milovnicím četby, jen teď jste načas své oblíbené romány odložila? A není to trochu škoda? Musím říct, že snad nikdy jsem nepřečetla víc knih než v mateřství. I když "přečetla" je trochu nadnesené. Já knížky totiž poslouchám. V autě, na procházce, cestou na tramvaj, nebo jen tak, když stavím lego. A to díky Audiotéce. Do svého iPhonu si přes aplikaci stáhnu namluvenou knížku, stojí zhruba stejně jako ta běžná, ale jdou využít výhodné akce, kdy pak vyjde třeba na polovinu. V nabídce jsou nejen aktuální bestsellery, ale i tradiční Čapek nebo netradičně časopis Forbes nebo Reflex. A samozřejmě, což vás bude zajímat nejvíc, také dětské tituly.

Aktuálně jsem si večer s Mimie naladila příběhy o zvířátkách, konkrétně Pohádky ze ZOO. Zatímco holčička nejvíc zbystřila, když se ozvaly zvuky zvířat nebo písničky o zvířátkách, které mi přišly vážně vtipné a inteligentní, já jsem se bavila tím, že jsem tipovala, která známá osobnost příběh vypráví. Svou oblíbenou Aňu Geislerovou jsem poznala hned, trochu zabrat mi dal paradoxně Marek Eben, ačkoliv má velmi specifický hlas. Většina herců se totiž do svého typického přednesu dostává až po pár větách. Uvolní se a rozmluví.

Příběhy a ostatně ani celá audiokniha nejsou nikterak dlouhé, dohromady mají jen něco přes hodinu. Na dlouhou cestu k babičce na Moravu jsou prima střídačkou s ohraným CD s lidovkami. Většina chytrých telefonů se dneska už dobře spáruje s audiosystémem v autě a tak si Němcovou nebo Viewegha můžete ze své aplikace vychutnávat pěkně nahlas. Někdy je fajn slyšet jiné hlasy i u vás domy (my třeba vůbec nemáme televizi a tak nám audioknihy nahradí zvukovou kulisu). 

Rohlíček, dětský klub od Rohlík.cz

On-line nákupy miluji, a podle čísel, kolik zboží se přes internet prodá, v tom rozhodně nejedu sama. Jestli těžko odoláváte nátlaku: Mamííí, líííízááátko!!, odmítáte tahat kartony kojenecké vody, ale naopak si ráda v klidu prostudujete složení, vyberte si na jednom místě farmářské, bio i konvenční potraviny (odfiltrovat můžete dokonce i ty, které mají palmový olej), stejně jako dětskou kosmetiku nebo zásoby prosecca na oslavu hokejového titulu (bude náš, že jo?!), vsaďte na Rohlik.cz.

Anebo rovnou na Rohlíček. Jde o dětský klub pro nastávající rodiče a rodiče s dětmi do čtyř let, kdy dostanete dárky k narozeninám i svátku, dozvíte se o novinkách jako první a dokonce se vám pár procent z nákupu vrací na váš účet ve formě kreditů (utratit je musíte do měsíce, jinak propadnou). Taky získáte dopravu zdarma v čase, kdy jsme skoro stejně všechny doma. Takže od desíti do tří. Má to i výhodu v tom, že v té době nebývá Praha (a okolí, kam Rohlik.cz doručuje) zasekaná, takže kurýr přijede včas. Nákup vám položí až do kuchyně a neremcá, že musí do čtvrtého patra bez výtahu táhnout dvacetpět kilo v několika papírových taškách. Teď navíc nově ušetříte díky programu Moje slevy, kdy si můžete vybrat až 5 produktů, které budete mít po 3 měsíce levnější.

Naposledy jsem objednala spoustu ovoce, bio krekry, kosmetiku pro Mimie, zubní pastu i toaletní papír a čerstvé pečivo. Miluji jejich farmářské vychytávky, pro které bych musela jezdit bůhvíkam, speciální sůl, raw tyčinky, těstoviny Hello Kitty pro moji Mimie, všechno na jednom místě. Jako bonus jsem dostala fantastickou Milku (asi ví, co matky na nervy potřebují). Zdá se vám to až neuvěřitelně pohodlné? Jenže jak vidíte u čerstvého rohlíku, realita někdy může předčít reklamu.

 

Tak pohodlné nákupy, poslech i semináře! Přeje Míša a Mimie