Test dětských krémů. Čím namazat miminko po koupání?

20.07.2015 07:00

Který krém připomíná máslo právě vytažené z lednice a který krém je nejlepší?

Otestovala jsem se svou Mimie sedm krémů pro miminka. Nezkoumala jsem složení, jen texturu, roztíratelnost, vůni a takové ty další holčičí nezbytnosti. Já už vím, po kterém příště sáhnu.Manufaktura
Představte si hrášek. Tak malé množství stačí na téměř celé dětské tělíčko. Mléko musíte do pokožky rozetřít opravdu důkladně, dokud to neuděláte, zůstávají bílé mapy. Vůně je nevtíravá a velmi brzy se vytratí. Pocit nakrémovaného těla zůstává delší dobu - tím ovšem nemyslím žádnou ulepenou mucholapku. Dobrá volba pro večerní krémování, kdy nechcete, aby dítě usínalo s nosíkem v parfumérii.

Bübchen
Gelová konzistence mléka se na první rozetření zdá trochu lepivá, ale pět vteřin a huráá, zrodila se příjemná pokožka. Po přípravku nezůstane ani jedna stopa, ale jen hladký film. Doporučuji protřepat, při méně častém používání se složky v lahvičce oddělí. Vůně je intenzivnější a poměrně dlouho miminko voní. Můj osobní pocit je, že nehydratuje až tak moc, spíše vytváří ochranný film.

Weleda, měsíčková
Nejsilnější vůně, která ne každému vyhovuje. Weleda, jasná volba mnoha maminek, pro mě rozhodně není tak jednoznačnou hitovkou, že bych už nikdy nechtěla mít v koupelně nic jiného. Lahvičku musíte lehce zmáčknout, ale přípravku potom vyteče trochu víc, ale to stejně nevadí, protože vyklepnuté množství celé vypotřebujete. Roztírá se přiměřeně - pár tahů potřebujete, nevstřebává se nejrychleji (obzvlášť když miminko nevysušíte důkladně) a dlouho zůstává pocit nakémovanosti. Tenhle krém ucítíte z dětského povlečení a oblečení ještě pěkných pár hodin.

Mixa
Taky neradi mažete na rohlík máslo, které jste právě vyndali z lednice? Mixa má rozhodně jednu z nejhutnějších konzistencí, která mi tenhle ranní rituál připomněla. Do kůže ji musíte roztírat opakovanými tahy a krouživými pohyby. Jemná dětská vůně, kterou avizuje obal, mi příliš nesedla. Připomíná mi krém, který už má ty nejlepší týdny za sebou. Pokožka se nicméně zdá důkladně vyživená. A protože je lékárenská značka Mixa ve Francii na předních kosmetických žebříčcích už řadu let, rozhodně to nebude špatná volba. Praktické balení, vzala bych proto s sebou na cesty.

Nivea
Stará dobrá nivea. Takhle voněla moje babička, když si namazala ruce po drhnutí podlahy, takhle voněl můj dědeček, když výjimečně voněl... Nivea se používala na vše. Rodinný krém není prioritně určený pro miminka, je pro celou rodinu. Osvědčil se mi na natírání míst se sklonem k většímu vysoušení (jako jsou lokty či kolena). V zimě jsem ho roztírala Mimie i sobě na suché tváře, na léto mi ovšem připadá jeho hutná textura těžká. Pokud ho budete natírat na celé tělo, připočtěte k večernímu timingu deset minut navíc. Na atopické flíčky bohužel nefunguje. Na pokožce ho budete vnímat dlouho. Opravdu dlouho. I jeho vůni. Body navíc za pohádkový obal (limitovaná edice).

Excipial
Pro nejtekutější přípravek testu, Excipial, musíte vyrazit do lékárny, předpis ovšem nepotřebujete. Lahvička vzhledem připomíná spíš mazání od kožní doktorky, ale kvůli ní krém přece nekupujeme... Víčko musíte odšroubovat, což nemusí každému vyhovovat, ale já ho dávám Mimie na hraní, aspoň vydrží chvíli v klidu, zatímco ji mažu. Jak praví obal, hodí se na suchou kůži se sklonem k atopii, a na tu funguje výborně. Ostatně je to léčivé emulze pro každodenní léčbu, říká obal. Rozmazávat se bude stejně snadno, jako když vaše batole rozmazává jogurt po stole. A vonět z dětského pokoje bude ještě v době, kdy půjdete spát vy. V zimě i v létě, pořád dobrá volba. Počítejte s tím, že do pokožky se vstřebává delší dobu.

Weleda
Weleda, certifikovaná přírodní kosmetika, se řadí k věcem, za které maminky rády zaplatí. Krém pro citlivou pokožku stojí ještě o trochu víc než jeho měsíčkový starší brácha. Nepovažujte mě za odpůrce Weledy, ale ani tento mi příliš nesedl. Je bez parfemace, ale něco ucítíte. Vůni neidentifikovatelnou, pro můj nos zhýčkaný parfémy nepříjemnou. Ovšem roztírání je v pořádku. Mléko má zklidňovat a zmirňovat svědení, ale na atopické projevy pokožky nepomohlo. Pokud žijete a tudíž i mažete bio, proč ne.

Všechny krémy, které jsem s Mimie vyzkoušela:

Weleda, měsíčkové pěstící mléko pro jemnou dětskou pokožku, 299 Kč
Bübchen, dětské tělové mléko, 199 Kč      
Manufaktura, jemné zklidňující mléko s ovesným výtažkem a mandlovým olejem, 219 Kč
Nivea, limitovaná edice Pohádka, univerzální krém pro celou rodinu, 99 Kč
Excipial, U Lipolotio, kožní emulze k denní léčbě středně až extrémně vysušené pokožky, 149 Kč
Mixa Baby, hydratační pleťové mléko, 139 Kč
Weleda, zklidňující pleťové mléko pro velmi citlivou pokožku se sklonem k atopii, 449 Kč        


Na ruce za sebou zleva: Weleda měsíčková, Weleda pro citlivky, Mixa, Manufaktura, Nivea, Bübchen, Excipial

Nevybrala jste? Zkuste třeba:
Sebamed
Batole
Nivea Baby
Babylove
Johnson and Johnson
Bupi
Hipp