Soukromá vsuvka aneb opičí masáž a humr na chmelu

23.02.2016 13:28

Zdá se vám to divné? Ale je to realita, která ve zkratce ukazuje, co jsme to s Mimie zase vyváděly.

Zemědělské muzeum - výstava traktorů

Tak třeba ta opičí masáž. Přiznejme si, že tam teda holčička nebyla, tam jsem vyrazila sama. Vyhrála jsem ji v hotelu Mandarin Oriental a je to celoroční procedura, která se váže k roku opice. Proto ji soukromě říkám opičí masáž. Ale budete si při ní připadat spíše jako opečovávaná larva bource morušového, protože masérka má něco společného s jemnými motýlími křídly i silou medvídka pandy. Na úvod si dáte voňavý čaj, svléknete se a masérka vám namasíruje nohy, které zároveň odpočívají v míse s kamínky, květinami a teplou vodou. Opět si užíváte čaj, tentokrát s chryzantémou, která má očišťující efekt. Na lehátku vám pak dopřejí speciální scrub, který z těla odnese všechny odumřelé kožní buňky a připraví ji na masáž.

Procedura k roku Opice v Mandarin Oriental

Peeling ze sebe smyjete ve sprše a na závěr se polijete džbánem s teplou vodou a lístky pomela, které je opět jedním ze Procedura k roku Opice v Mandarin Orientalsymbolů čínského nového roku. Nevěřila bych, že může být tak příjemné se jemně polévat ze džbánu. Stejně skvělé bylo držet v ruce krystaly a poslouchat, zahalená v ručníkách, zvuky tibetských misek, které rozezněly celé vnitřní já. Právě to je nedílnou součástí procedury, která má tělo připravit na rok opice a očistit ho od starostí předešlého roku. Dvouhodinovou proceduru zakončuje krásná masáž, kdy masérka jemně hněte i hlavu, což je blaho na první dobou! Aby rozkoše nebylo málo, po celé wellness nirváně si užijete ještě chvilku klidu v tea lounge, kde popíjíte jasmínový čaj a zobete pistácie, goji, kandovaný zázvor a další mini dobrůtky, které opět patří k symbolům čínského nového roku.
 

Vždycky uvidíte dřív...
Přidejte se k mému Instagramu.
Jsem tady!

Jak jsme byli v muzeu

Humr na chmelu zní taky absurdně. O víkendu jsme s holčičkou a jejím tatínkem vyrazili na výstavu Les v Zemědělském muzeu. "Pojedeme autem," rozhodl mužně on. Ona se bouřila, je to tam kousek pěšky. On za chvíli svého rozhodnutí litoval. Hrála Sparta, fanoušci proudili na Letnou a my místo 20minutové procházky strávili 20 minut v autě, ačkoliv jindy by cesta trvala sotva pár vteřin. Les nás překvapil. Negativně.

Zemědělské muzeum - expozice piva

Do malé místnosti s televizí nás průvodkyně nahnala daleko víc, než byla kapacita. Mysleli jsme, že nám něco bude promítat, ale jen nám oznámila, ať si ještě radši dojdeme na záchod a případně si tam necháme věci. Pak nás vyhnala ven. Děti nahnala k sobě dopředu, dospělí tady nebyli moc potřební. Stáli jsme vzadu, v chumlu, bez ladu a skladu. Dětí se ptala na nejrůznější věci, odpovědi do zadních řad ale nedoputovaly. Tlupu dětí nejrůznějšího věku v každé místnosti upozorňovala (nutno podotknout, že velmi slušně a mile), ať jsou opatrní, ať nic neničí atd.

Muž hned na chodbě výstavu vzdal a s holčičkou odjel na expozici traktorů, kde si mohla zařádit ne nejrůznějších strojích. O nic nepřišli. Já se s velkou tlupou protloukala kolem lesnických map a domečků z proutí a vycpaných veverek. Pro osmileté děti fajn nápad, pokud vyrazí ve všední den, kde nebude kapacita přeplněná minimálně dvojnásobě. Dospěláci jsou tady trochu zahnaní do kouta...

Výstava Les - zkušenosti Výstava Les - zkušenosti

Daleko víc se nám líbila expozice rybářství. Kapři v akváriu, vycpané kachny a bobři, skluzavky, interaktivní tabule, rybářské loďky, všechno udělané hezky a velkoryse.

Prošli jsme i výstavu o pivě. Na tu se Mimie vybavila velkým humrem a jeho klepety očesávala chmel, který byl v místnosti rozvěšený. Svačinu si pak dala ve stylizované hospodě hned vedle sbírky pivních tácků.

Zemědělské muzeum - expozice piva

My si dopřáli pár zákusků v naší oblíbené cukrárně Erhart na Letné a vyrazili domů stavět lego.

Voňavě a pracovně

Opět bez holčičky jsem se vydala na pracovní akci - tiskovku Avonu. Miluji jejich okouzlující detaily jako růžové víno k jejich růžové charitativní barvě podporující nadaci žen bojujících s rakovinou prsu, krémy na záchodech, květiny ve vázách. Krokusy, narcisy, tulipány... Ačkoliv venku sněžilo, dýchlo na nás jaro. Zazpíval nám Dan Bárta svoje hitovky a my se seznámili s kampaní Avonu, která nás bude letos inspirovat. Nebo spíše my ji.

Tiskovka Avon Tiskovka Avon

A co dál? Pro Feedo jsem natáčela test plenek (pokud jste ho ještě nečetli, je tady),  začala pracovat na dalších projektech jako je třeba test robotu Sencor… A hlavně začala plánovat dovolenou. Jak já se těším za sluncem!!!

Samsonite Arkády Pankrác

Nevěřili byste ale, jaký je problém sehnat letní oblečení v únoru. Kufr se dá vybrat snadno vždycky. My omrkly Samsonite v Arkádách na Pankráci. Když jsme u toho oblečení, tak jsem pro vás nacvakala pár snímků z jarních kolekcí pro děti, a brzy je určitě zveřejním.

Nová kolekce Next jaro 2016

Nakupování jsme nakonec zvládly, ale abychom si to plavání ještě víc nacvičily (nejenom na kurzech pro miminka, kam pořád chodíme), vyrazily jsme s Mimie do Aquapalace v Čestlicích, kde jsme si skvěle zařádily. A koupily tam báječné rukávky spojené s pásem, který skvěle nadnáší.