Mléko? Změněno! Aneb proč jedeme v HiPPu

30.08.2016 21:01
Nedávno jsem viděla kreslený vtip. Miminko v něm pilo z prsu bělošky, zahledělo se na černošku a pomyslelo si: Ha, kakao! To by byla zajímavá změna... U nás byla obyčejnější. Přehodila jsem Mimie z jednoho umělého mléka na druhé. Vyzkoušela už kozí mléko (i kaši, recenze z pohledu miminka je tady), dlouhou dobu byla na Bebě a teď jsem se rozhodla pro změnu. Váhala jsem nad regálem dlouho, jaké mléko by bylo nejlepší.
 
 
Rozhodnout jsem se chtěla podle tohoto:
- mléko v superkvalitě
- zaměřené na zdravý vývoj kostí, protože Mimie roste do výšin
- inspirované mateřským mlékem (tzn. s přírodními kulturami mléčného kvašení)
- obsahující všechny důležité živiny (třeba vitamín D, železo, jód, vápník)
- bez palmového oleje
 
Dlouho jsem pátrala, a nakonec vybrala Hipp. Navzdory tomu, že ten nesplňuje mou poslední podmínku, ale jak jsem se dozvěděla na ekofarmě pana Hippa (více o návštěvě u Hippů čtěte zde), není palmový olej jako palmový olej. Existují i ekologické farmy, kde rozhodně nekácí stromy, na kterých se houpou orangutanice s mláďaty na krku, jak ukazují odpůrci kácení palem. Tenhle je eko, ze speciálních farem, kde farmáři dostávají férovou mzdu. Ale zpátky k mléku.
 
Dalším aspektem pro mě bylo to, aby se mléko rychle připravovalo, rozpouštělo a příliš nepěnilo. U mléka Hipp se vyplatí nejdříve jemným zašploucháním mléko vpravit do vody, je hutnější, takže rovnou nežbluňkne pod hladinu, ale naopak zůstává nad ní.
 
 
Škoda, že nemůžu posoudit chuť, ale Mimie hrozně chutná. Myslela jsem, že když jsou jí dva, bude chtít "mlíčánko" omezovat, ale ani náhodou. Už si pěkně sosá čtyřku, ačkoliv je až od dvou let, ale těch pár dní se ztratí.
 
Mimochodem, Hipp má hrozně kreativně vyřešený obal, který má třeba hranu pro zarovnání odměrky nebo nálepku pro zavírání sáčku. Nelekněte se návodu, kteýr se možná na první pohled jeví složitě, je to intiutivní a připravení krabice vám potrvá maximálně tak dlouho, jako samotná příprava mléka.
 
Zdraví "mlékařky" Míša a Mimie