Jak jsme zapadli v horském ráji

20.12.2016 13:39

Kdybych řekla, že jsme objevili ráj na zemi, lhala bych. Objevilo ho dávno lidí před námi a já jen lituji toho, že jsem jejich chválu nevyslyšela dřív. Tady chci být daleko častěji!

Wellnes hotel Vista - moje zkušenosti.

Mikuláš je sice už minulostí, všichni se těší na Ježíška, ale já bych na něj ještě s chutí zavzpomínala. Právě pět dní s mikulášským programem jsme strávili ve Wellness resortu Vista Dolní Morava.

Wellnes hotel Vista - moje zkušenosti.

Přiznejme si, že jsme nedělali nic výjimečného. Ráno po snídani jsme se chodili koupat do bazénu. Pak vyrazili na procházku, dali si oběd, pospali si, zašli do wellness, na dětské programy a zakončili večeří. A teď pár přívlastků. Snídaně byla dokonalá – ach ty palačinky. Bazén dokonale teplý, a celkově celý prostor wellness. Masáže příjemné, dopřála jsem si asi pět procedur a stálo to za to.

Wellnes hotel Vista - moje zkušenosti.

Mimochodem, pedikúru mi poprvé dělal muž. Užila jsem si třeba relaxační hammam se žlutým jílem. Procházka byla zasněžená, během dvou dnů napadlo na 40 centimetrů. Mimie zase tak nadšená nebyla, pokud nepočítám dělání andílku v prašanu, chodit ji v něm nebavilo. Ale bylo to velký horský ráj!

Wellnes hotel Vista - moje zkušenosti.

Wellnes hotel Vista - moje zkušenosti.

Wellnes hotel Vista - moje zkušenosti.

U jídla musím zůstat trochu déle. Dvě restaurace, Podbělka a Vyhlídka, a každá má co nabídnout. V Podbělce jsme se zdržovali hlavně první dny, než se zaplnila hotelová Podbělka, kde se pořádali klasické hotelové snídaně a bufetové večeře. V Podbělce naopak nabízí jídlo z jídelního lístku, a rozhodně se nedá říct, že bylo klasické. Bylo fantastické. Třeba králičí krokety, celerové pyré, houbový krém nebo daněk ve vakuu, to byly naše hvězdy. Navíc mají moc příjemné dětské menu, od klasického řízku nebo těstovin až po pstruha na másle nebo krupičnou kaši.

Wellnes hotel Vista - moje zkušenosti.Wellnes hotel Vista - moje zkušenosti.

A když už jsme u dětí, tak to nejpodstatnější. Hotel Vista má dokonalé vybavení a animace pro děti. Dětské brouzdaliště se skluzavkou, hernu, cvičení s mamutem, hlídání u večeře, společné tvoření. Byla jsem nadšená! Klidně jsme se mohli jít saunovat a na holčičku dohlíželi odborníci. Bavilo nás to všechny. Někdy jsem si jen poklidně srkala cappucino a sledovala, jak Mimie cvičí s ostatními prcky. V hotelu byl prima animační program – tentokrát zaměřený na Mikuláše, a v sobotu večer sám velký světec dorazil. Byla jsem překvapená, že se holčička vůbec nebála (možná malou špetku), před Mikuláše předstoupila - samozřejmě ji nejvíc zajímal dárek, který jí přinesl. Příště si můžete užít animace třeba ve stylu rybičky Dori nebo Na skok k Eskymákům. A pokud máte teenagera, zabaví ho také.

Wellnes hotel Vista - moje zkušenosti.

Wellnes hotel Vista - moje zkušenosti.

Z pokoje jsme měli prima výhled na sjezdovku (ještě se nelyžovalo) a na Stezku v oblacích, která se tyčí na kopci. Nechali jsme se nahoru vyvézt lanovkou, a v mrazu a štiplavém sněžení vyšli na vrchol. Myslím, že v létě půjde o příjemnější procházku – další důvod vyrazit do Visty znovu. I kvůli atrakcím jako je Mamutíkův vodní park, bobová dráha nebo lanový park. Potkáme se tam? Odjížděla jsem zrelaxovaná jako po týdenní dovolené u moře.

https://www.hotel-dolnimorava.cz/

Wellnes hotel Vista - moje zkušenosti.

Welcome drink? Jasně! S touhle fotkou se s vámi loučíme. Míša a Minie i ta žlutá princezna