Další tři na zkušenou. Pokračování velkého testu opalovacích krémů pro děti

14.06.2016 21:15

Vzpomínáte na velký test opalovacích krémů pro děti, který jsem před časem vydala? Měl u vás úspěch, a tak když jsem měla možnost otestovat další tři, neváhala jsem. A rozhodla se připravit v rámci baby-beauty týdne miniaturní pokračování. Pojďme se na ně pěkně podívat, abyste se nespálili. Při jejich koupi i spotřebě.

Velký test opalovacích krémů pro děti

Velký test opalovacích krémů pro děti – 2. díl

Hipp, Babysanft, Sonnenmilch ultra-sensitiv, SPF 30

Je to jeden z mála krémů s faktorem „něco mezi“. Téměř vždycky vidíte padesátku, výjimečně patnáctku (nebo i desítku), ale tohle je snad první baby krém, který chrání faktorem 30. Ideální je tedy pro děti, které už mají pěkně vypěstovaný základ (tím nemyslím od mnohahodinového opékání na lehátku), nebo jsou přirozeně tmavší typy á la Italové. Chránit je však potřeba vždycky, i tu nejbronzovější kůži. Hipp svůj přípravek nazývá „tělové mléko s vysokým ochranným faktorem“ a pyšní se tím, že se záměrně vyhýbá využití nanotechnologie. Za mě rozhodně palec nahoru i kvůli tomu, že neobsahuje minerální oleje, parfémy, PCE emulgátory, parabeny, tedy všechno to, co v dětském krému moc vidět nechceme. Jemně žlutý krém neobsahuje éterické oleje, přesto přirozeně voní (brzy se však vůně ztratí). Cítila jsem z něj čerstvě utržené meruňky, které rostou hned vedle mandloní. Však také obsahuje bio mandlový olej. K roztírání rozhodně nemám výhrady, rychle se vstřebá a kůže navíc zůstane jemně pokrytá a působí vyživeně. Lahvička se navíc dobře drží v ruce a víčko vydrželo i opakované otevírání a zavírání bez úhony. Po otevření spotřebujte krém do 12 měsíců. Vyrobeno ve Švýcarsku.

Co říká výrobce:
S ochrannými filtry proti UVA i UVB záření, voděodolný
Chrání okamžitě po nanesení
Vyvinuto s cílem minimalizovat riziko vzniku alergií
200 ml

Ambre Solaire Easy Peasy Kids

Jemné mléko se nanese na dětskou kůži jako mávnutím peříčka. Stačí dva tři tahy a dítě je namazané, je to i tím, že je krém tekutější. Kůže zůstává sametově jemná a předlouho voní. Možná na děti až příliš intenzivně, ale záleží na preferencích. Garnier dětskou citlivou kůži chrání padesátkou, tedy extra silným faktorem. Ale to nejpodstatnější - dá se roztírat také na mokrou pokožku. Nemusíte tak čekat, až na dítěti oschnou kapičky vody, když se vynoří z bazénu, ale rovnou ho přetřete. Tahle technologie se jmenuje Wet Skin Lotion a myslím, že ji maminky malých vodomilů zatleskají. I název krému říká, že je jeho používání hračka. Za mě tedy ideální společník k horkému dni, kdy se chcete koupat od rána do večera (před poledne ale zalezete do chalupy na ledové kafe, viďte?!). Škoda, že Garnier nepřeložil důležité údaje na přední straně lahvičky, třeba že je výrobek testovaný pod dohledem pediatrů. Spotřebujte ho do roka od otevření.

Co říká výrobce:
Hypoalergenní, testováno pediatry
Chrání před UVA a UVB
150 ml, koupíte třeba zde za 250 Kč

1.díl velkého testu opalovacích krémů pro děti najdete tady

Velký test dětských opalovacích krémů
Zleva: Hipp, La Roche Posay, Garnier

 

La Roche Posay, Anthelios Dermo

Tenhle přípravek byl prvním opalovákem, který jsem pořídila své holčičce, protože mi ho srdečně doporučovala lékárnice s tím, že jedině tomuhle krému by svěřila dětskou pokožku. La Roche Posay má velmi dobré reference, a je pravda, že Mimie po něm nikdy nebyla spálená ani opálená. Prostě sluníčkem netknutá. Na kůži jí ale zůstávaly bílé stopy po krému, který byste museli do kůže opravdu vtlačit, aby se zapracoval. Zkuste to na obličeji zdrhajícího mimina, které krém prská z pusy (velký úsměv). Mléko je hutnější, na pokožce zůstává mile cítit, na dotek je příjemná. Ochrana je opravdu vysoká, takže bych se krém nebála přibalit ani na pláž, SPF 50+. Vyrobeno ve Francii, po otevření spotřebujete do šesti měsíců. Je to malé balení
(a za poměrně velkou cenu), takže je stejně pravděpodobné, že ho budete mít jen na tu jednu sezonu. Bez parfémů a parabenů, takže k pokožce opravdu šetrný. I té nejcitlivější, jakou mají právě miminka.

Co říká výrobce:
Hypoalergenní, testovaný pod dohledem dermatologů a pediatrů
Chrání před UVA i UVB
Speciální formule pro jemnou pokožku (i atopickou)
350 Kč, 50 ml, koupíte třeba zde

Baby-beauty seriál
1. díl - Všechny výrobky značky Hipp vyzkoušeny na vlastní kůži
2. díl - Dětská kosmetika s konopím a veganská s brusinkami

Slunečné léto bez spálenin přejí dvě ochráněné holky, Míša a Mimie