Odřít auto? Jedině stylově. A další události, co stojí za zápisky

11.04.2016 20:36

Zase jednou jsme zažily týden, který stojí za napsání. Jaké akce jsme objevily se svou holčičkou? Nebo jen já sama?

Vyrazily jsme na festival Mini ve Ville Pellé v Praze 6, našeho oblíbeného místa, kam jsem Mimie (na zahradu) chodila houpat za jejích ještě mladších let. V pátek odpoledne tam byla přítomná celá „pražská kavárna“, všichni hipsteři i coll šéfredaktoři. Asi je přilákala módní přehlídka - stejně jako nás. Jenže jsme z ní moc neviděly. Fronty na výtah, nával na schodech, odkud ji šlo sledovat… A tak jsme si raději jednotlivé modely prohlídly přímo u stánků. Vyhlédla jsem tam Mimie odrážedla, ale bohužel bojkotovala free jízdu a tak musíme ještě zapátrat na internetu.

A až bude větší, musíme mít Tokyobike! Tyhle kousky vystavené venku byly fantastické!

Vyrazila jsem do na festival indické kuchyně v mé oblíbené restauraci Spices v Mandarin Oriental. A kde jinde poprvé odřít auto než tam? Stylový škrábanec zdobí celou levou spodní část auta (přesněji pojmenovat vážně nedovedu), a tak jsem novinářský oběd strávila se zachmuřeným obličejem. Nicméně hned první chod mi vrátil do tváří pozitivní mimiku – čokoládová bomba (netradičně z bílé čokolády) plněná likérem z indického koření. Křoupnete, a pěkně se vám na jazyku rozlije něco na hony vzdáleného od sladké Maryši – cítíte kari a kmín.  I další chody byly malá-velká bombička. Osobně bych políbila šéfkuchaře za taštičku plněnou mletou směsí s fazolemi, tresku marinovanou v šafránku a chilli s hořčicovou pastou a pomerančovým glazé nebo kuře se smrži.

A víte, z čeho je ten černý kroužek? Z uhlí. Dobrou chuť.

S kamarádkou a její holčičkou jsme se v rámci slunečných dnů vydaly do Žlutých lázních. A Praho, div se, byly jsme tam úplně samy. Pokud nepočítám dělníky, kteří dokončují přípravu na letní sezonu.

Nejdřív děti řádily venku, krmily jsme labutě a kachny, potom si dopřály trochu nezdravý oběd, zatímco holky zkoušely skluzavku a autíčka.

Na vyzkoušení jsme si od Áni (díky!) půjčily odrážedlo Puky a po dvou dnech běžely koupit helmu, protože dva přemety před řidítka nejsou pro moji preventivně laděnou povahu žádná fajnová záležitost.  

A co se děje pracovně? Chystám pro vás test krémů na dětský zadeček, dokončuji test příkrmů a už velmi brzy zveřejním maxi recenzi robotu Suavinex.