O web-blogu

01.01.2015 11:11

Nemůžu dělat webový magazín, protože píšu nestranně. Nemůžu jen psát blog, protože "Milý deníčku, miminku rostou zoubky" řešit nebudu. Ale osobní chci být. A proto píšu křížence. Web-blog.

Něco, co mi chybělo.

Prémiová zastávka pro moderní mámy, které si užívají všechny role svého života. Nejen tu mateřskou. Své chvilky odpočinku si přece zasloužíme prožít inteligentně, bez reklam, placených článků, polévek z kečupu, prsodortů, manžů a ovu. A taky frkajících a tleskajících smajlíků. Ty u mě nenajdete.

Kdo vlastně jsem?

Jsem máma, která navzdory zvětšujícímu se množství dudlíků nestrčila "své vlastní já" do kapsy u dupaček. Neobaluji knedlíky v trojobalu, nešetřím na jogurtech a netrávím večery sdílením názorů na dětské trable a nevěrné manži na mimibazaru. Když mě vyhodili z diskuzního fóra, protože jsem chtěla odletět (považte!!) v těhotenství na dovolenou, hledala jsem web, kde jsou přesně takové články, které chci číst. Jsem prostě máma, která když ho nenašla, tak si ho založila. Ale trvalo mi to... A tak se mezitím pár dobrých blogů objevilo. Takže už víte, že jsem prokrastinátorka a lenoch, který možná promeškal svou příležitost.

Jsem prostě máma blogerka, blogující máma, máma na blogu... ať si tomu každý říká, jak chce.

Miluji dobré jídlo, silné espresso, novinařinu, knížky od českých autorů, dokumenty o podmořském světě, Tomáše Kluse, hedvábné šátky a značkové kabelky, Pálavu od Volaříka, masáže, ovečku Shaun, zprávy na ČT24, Forbes i Elle, atmosféru na Kyčerce, Krkonošské pohádky, tělové oleje, Vánoce, čaj s bergamotem, Apple... a samozřejmě svou malou rodinu!

Zdraví vás Michaela z Prahy se svou Mimie (jasně, jen pžezdívka)

"Jsem, jaký jsem, a pořád jsem to já..." Tomáš Klus, album Proměnamě

PS: Píšu také pro iDNES.cz články o jídle, pro Kondici o kosmetice nebo Literární noviny o vědě.

Michaela Červená, novinářka píšící o mateřství na svém blogu