Neuniklo vám tohle? Tři články, které vás budou zajímat

07.08.2015 08:44

Jasně, brouzdat po internetu nebo číst noviny zabere spoustu času. Ale jsou novinky, které by vám neměly uniknout. Tady je zkrácená verze nejzajímavějších kauz, rozhovorů a informací. To vás bude zajímat!

Proč jsou ponožky u dětí takové zlo? A zumba pro ženy taky?

„Pokud máte doma plovoucí podlahu, pak zapomeňte na dupačky a ponožky. Ty totiž kloužou. Dítě se chce hýbat, ale potřebuje k tomu jistotu. Jen si představte, jak se cítíte, když je v zimě na ulici náledí. A to máme my dospělí relativně pevný svalový korzet. Pro dítě, které si ho teprve pěstuje, jsou ponožky past,“ říká pohybová terapeutka Gabriela Němečková v rozhovoru pro magazín ONA, který je součástí pondělní MF DNES (vyšlo 3. srpna 2015). Popisuje i problémy, které způsobuje chodítko, protože dítěti urychluje vývoj, na který ještě není připraveno, a zaobírá se i shrbením u počítače nebo v autě (teď se prosím aspoň na minutku posadíme rovně, ano?). Podle ní je ke změně pohybového stereotypu nutné 3 tisíce opakování. Další věta, která mě zaujala, se týká balerín a podpatků. „V botách na podpatku většinou neběháme celý den jako v balerínách, ty jsou pro nohy větší zlo.“ Důvod? Zatěžují klenbu nohy, protože nemá žádnou podporu. Taky varuje před nošením těžkých náhrdelníků, které posouvají krční páteř mimo osu těla, a před zumbou. „U nás ve studiu už několik let s nadsázkou říkáme, že dokud budou ženy chodit na zumbu, máme o práci postaráno. Hodně klientek totiž po zumbě přijde se zablokovanými zády.“ Opatrná by byla i při cvičení na vibračních plošinách, uvedla fyzioterapeutka a majitelka akademie zaměřené na zdravý pohyb v rozhovoru pro magazín ONA DNES.

Kabelka Birkin. Změní jméno?

Na světě je snad jen jediná kabelka, na kterou existoval pořadník. Birkin od Hermés. Jenže téhle legendě by mohl být brzy konec, píše Forbes.cz. Jane Birkin, po které se slavná kabelka jmenuje, podala návrh na přejmenování. Nelíbí se jí video zveřejněné organizací PETA, která v něm upozorňuje na neetické zabíjení zvířat, z nichž se potom Birkinka vyrábí. Necháme se překvapit, jak tenhle konflikt dopadne. Otázkou zůstává, zda jde opravdu o rozřezané krokodýly...

Mimochodem, po kom by se mohla kabelka jmenovat? Navrhuju Beckhamka, protože Victoria jich má údajně několik desítek. Tipuju, že ta na ně ve frontě nestála. Možná si dělala i zálusk na nejdražší Birkinku, nedávnou vydraženou za 220 000 dolarů. Uff, tak do ní bych tři rohlíky z pekárny asi nedávala…

Mega hračkářství v Praze. Hamleys otevře příští rok

V Praze se otevře obří hračkářství Hamleys, píše server Aktuálně.cz. Prodejní plocha obchodu bude 6 130 metrů čtverečních, což je daleko víc, než má jejich vlajkový dům v Londýně. A tam nabízí na 50 tisíc hraček. Dovedete si představit, kolik jich bude nabízet u nás? Pokud neodoláte dětskému „to chcííííí“, raději proto roh ulic Na Příkopě a Panská od příštího jara obcházejte. Přesně tam bude chrám dětských radostí stát.

Jednou větou:

Obchody Sklizeno hýbe kauza „Ježkův statek“, která rozdmýchala debatu, kde končí farmář (který zná každou kravičku jménem) a začíná stájový velkochov produkující hektolitry mléka denně.

V Dolní Cerekvi na Jihlavsku vyzvali radní rodiče, aby poslali do školky jen ty děti, které pak i nastoupí (bez odkladu a právě tady) do školy.

Coccinelle otevřel v OC Chodov svou novou prodejnu.