Kozí kaše a mléka. Recenze z pohledu batolete

30.05.2016 21:19

Sice mi už říkají velká holka, ale co si budeme nalhávat, ještě když ukazuju palec a ukazováček, trochu kecám. Dva roky mi zatím nejsou. Takže jakápak velká? Malá. A tak si ráda dávám "mlíčánko" ráno i večer. A když se mi nechce večeřet, protože mi nutí šunku s paprikou a já mám radši chuť na něco slaďoučkého, vyžaduju večer "kašičků".

Kozí kaše a mléka - recenze a zkušenosti

Už rok cucám jedno a to samé mlíčko, kaše tedy maminka střídá. Takže když mi najednou přistálo v puse jiné mléko, trošku žlutější, a jinak voňavé, byla jsem překvapená. Jenže chutnalo to tuze dobře. Až tak moc, že jsem si někdy chtěla smlsnout i po obědě na dvou deckách.

Občas tam chci dát fotky zvířátek, ale matka je proti.
Na náš instagram.
Přidejte se a když vás bude víc, třeba ňákou kozu prosadím.

Maminka dlouho čichala ke krabici se sušeným mlékem a snažila se rozpoznat, po čem voní. Pak utrousila "banánky v čokoládě", jenže ty mi nikdy ochutnat nedala. Ale má pravdu, banán mi to připomíná.

"Mléko voní po banánech možná o trochu intenzivněji, osobně bych se bez příchutě obešla," říká maminka. Jenže já už mám trochu zmlsaný jazýček a tak mi to vyhovuje.

Já jsem dostávala kategorii 3, ale dvojka (pro mrňata) a jednička (tsss, pro mimina) jsou bez příchutě.

Kozí kaše a mléka - recenze a zkušenosti

Samozřejmě se matka ukázala jako stará předsudkářka a trochu se bála, že z kaše nebo mléka bude cítit koza, a zda mi bude chutnat a zvládnu přechod z konvenčního mléka na tohle bez újmy. Tak tohle, milé dámy, my mimina vůbec nemáme. My se chováme jak Pražáci ve sklépku na Pálavě: chutná, nechutná. A když chutná, tak to vytáhneme všechno. Tak to bylo i u mě. A co si budeme nalhávat, hlavně když je na obale zvířátko, to je potom všechno lepší. „Mééé“. Na to se maminka vůbec nekoukala (proto taky na banánovou příchuť přišla až po týdnu), raději zkoumala druhou stranu „ekitety“. Prý všechno super. Ve složení prý není celá "periodická tabulka prvků", to vůbec netuším, co tím chce říct. A ani palmový olej. Aroma je naopak přírodní. Matka dělá chytrou, ale že by mi zvládla odpovědět na otázku, jak to aroma z toho banánu asi vytáhnou?

Kozí kaše a mléka - recenze a zkušenosti

A ještě jak to bylo s tou kaší... Jako první jsem dostala jablíčkovo-švestkovou ovesnou, ta byla moc mňam, ale voněla taky spíš po banánech, kukuřično-rýžová s broskví a dýní chutnala trochu po kukuřici, koupit můžete i neochucenou rýžovou, vícezrnnou s borůvkami a krupicovou. Všechny mají samozřejmě jako základ mééé-mléko.

Zase matka má potřebu něco dodat, tak si ji poslechněte: "Já zase oceňuji, že ty příchutě jsou takové české."

No tak jste slyšeli, tu poznámku o chutích blízkých našemu podnebnímu pásmu jsem radši přeložila do lidštiny. A ještě cosi zmiňovala o české firmě, která kaše vyrábí.

Naše recenze a zkušenosti jsou TADY.
Testujeme pleny, dětské výživy, sušenky atd.

Víte, že se nerada bavím o takových věcech. Soukromí je soukromí, ale říct to musím. Po přechodu na kozí mléko jsem měla dva dny průjem, což zmiňuje i výrobce na obale, že se může stát. Ale pak to přešlo a já tenhle přechod zvládla na jedničku.

----------------------------------------
Proč kozí mléko od značky Goldim?

Kozí mléko je svým složením bílkovin a tuků podobnější mateřskému mléku než mléko kravské. Má navíc nižší alergickou zátěž. Mléka od Goldim jsou správně kojeneckou mléčnou výživu z bílkovin kozího mléka doplněnou o všechny nezbytné vitamíny, minerály a další složky, jako jsou omega-3 a omega-6 mastné kyseliny (LA & ALA) nebo nukleotidy a fruktooligosacharidy, které jsou nezbytné pro správný vývoj miminka. Mléko je chutné, snadno stravitelné a s nízkým obsahem alergizující bílkoviny Alfa s1 kaseinu. Navíc neobsahuje palmový olej. Balení váží 750 gramů a stojí okolo 580 Kč, k dostání ZDE.
--------------------------------------------------

Ještě vám chci říct, že kaše si mohou dát i mrňata, některé jsou vhodné už od 4. měsíce. Kde jsou ty doby, kdy jsem uměla jen křičet a slintat... Teď už umím pěkně šlapat do kaluží a dožadovat se Máši a medvěda. V penězích se ještě moc nevyznám, ale máma říká, že 118 korun za balík, který má 225 gramů (kam na ty čísla chodí?!) není moc, tak jí budu věřit. Kolik by za to asi bylo plyšáků?

Kozí kaše a mléka - recenze a zkušenosti

A kdybyste měli strach, že mým kamarádům nezachutná (zmlsanci!), tak mají někde na těch internetech (matka dodává - www.goldfim.cz/shop/) i jednoporcovky. Za dvacku. Taky ideální, když se mě podaří udat k babičce přes noc. Jako borůvková kaše dobrá... Ale v rámci toho rozmazlování se jí stejně zeptám, jestli by mi, jako velký holce, tajně nepodstrčila už i ty banánky v čokoládě.

Zdraví vás Mimie, budoucí spisovatelka (matka-písařka)