Jak vypadá úklid na mateřské?

20.01.2016 00:19

Rozhodně ne ideálně. Tohle jsou varianty, kdy dosud odpočívající smeták potká osobu. Jakoukoliv.

Uklízíte vy - doma sama
„Tak Barunko, my jdeme, ahoj, a užij si to chvilku doma v klidu. Tadeášku, řekni mamince papá.“ Za dítětem a tchýní zapadly dveře. Muž v práci. Vy máte od Vánoc (předloňských) novou knížku, dva dny nemyté vlasy, ale taky zcela aktuálně chlupy od labradora na sedačce. Co uděláte? Jasně, půjdete zametat.

Uklízíte vy - doma s dítětem
Zatímco drhnete vanu, batole třídí prádlo. Samozřejmě podle svého vkusu. Zatímco vy třídíte prádlo, které jste dneska vůbec, ale vůbec nechtěla prát (a vytahujete z něho kostky lega a plyšové krtky), vaše dítě právě peče koláč. Zatím si tedy jen chystá polohrubou mouku... Zatímco vy zametáte mouku a s tím i celý byt, dítě se právě pokouší vyměnit sáček u vysavače. Náhradní samozřejmě nemá. Zatímco vy vysáváte, dítě se rozhodlo jazykem omrknout, co je nacákané v jeho cáky cáky vaně. Toxikologickou linku voláte společně.

Uklízíte vy - doma s dítětem plus mužem
Nejkomplikovanější varianta. Muž slíbil pomoc, která v jeho podání spočívá v násilném zadržování dítěte v obýváku, zatímco se malý nešťastník pokouší  se slovy: „Mamíííí, pomůžu, jááá sááám" prorazit sklo ve dveřích svým plastovým mopíkem.

Uklízí normální muž
Nechápe, proč se tohle všechno musí dělat. Každý týden? No to nemyslíš snad vážně, to by toho prachu od minula snad nebylo tolik? No neříkej mi, že se ty cédéčka musí sundávat? Tak ty fakt vyhodit nemůžu. Že ty si nevyhodíš ty svoje svíčičky, co se tu všude válí?

Uklízí pečlivý muž
Uklízí zhruba půl hodinu poté, co jste vyklepla prachovku. Garáž má srovnanou jako učitelka žákovské v půlce srpna. Jeho revírem je regál s prostředky v supermarketu, jeho tempo je vražedné. Buď vražedně pomalé, protože leští každou dětskou plastovou lžičku, nebo vražedně rychlé, protože to má fakt tak v malíku. Toužíte se zahrabat, protože tu šmouhu na okně někdo přeleštit musel, a kocour Felix to asi nebyl. Když jdete na procházku, pohvizduje si reklamu na Mistr Proper, a na plese chce tančit podle frajera z Cillit Bang.

Zde se můžete podívat na video, nachází se také na konci článku.

Uklízí uklízečka
Blaženka zašišlá na vašeho chlapečka, jak se vrátí do hezkého domečku, ale zase zapomene utřít prach na stínítkách u lampiček a vynést koše v koupelně. Máte pocit, že vytírá vaším parfémem, protože ten mizí snad rychleji než wc kachna.

Uklízí ukrajinská uklízečka
Pláče nad situací na východě, takže ji zase dáte o stovku víc. Moja babuška tam nemít ani mouka, vzlyk. Příště přijde v botách Geox, zatímco vy jste nakupovala ve výprodeji u Bati, protože ten personál něco stojí...

Uklízí tchýně
Máte precizně přerovnané podprsenky, ale ta, která zůstala ležet po posledním žhavém ložnicovém útoku pod postelí (což bylo jen tak mimochodem asi před měsícem), stále zarůstá mechem.

Uklízí vaše matka
"Teda já fakt nevím, co jsem Tě učila." Komentuje každý drobek z loupáku, který právě dala vašemu dítěti k svačince, ale tváří se, že je na koberci ledovka a vy ji snad posypáváte strouhankou.

SOUTĚŽÍME!!!

Vyhrajte tři maxi balíčky! Stačí být fanouškem stránky BABYBISTRO na Facebooku a pod tímto nasdíleným článkem vyjádřit, jak vypadá úklid u vás doma.

Autoři tří odpovědí, které mě zaujmou, získají dárkový balíček Cillit Bang, který obsahuje nejen úklidové prostředky, prachovku, rukavice, ale i tričko, které má frajer v klipu na Cillit Bang! Mrkněte na něj a hned ho budete chtít..

Buďte kreativní, vtipní, věcní... Šanci má jakákoliv odpověď. Těším se na ně - a to vážně!

Výherce vyberu v průběhu posledního lednového týdne, zveřejním ho na Facebooku a zkontaktuji soukromou zprávou.