Co mám opravdu ve svém kufru? Nakoukněte

03.06.2016 09:11

Letíme do Říma! Už za malou chviličku. A já se snažila co nejpraktičtěji sbalit svůj příruční kufr American Tourister by Samsonite. Co všechno se mi do něj vešlo?

Co nejvíc miniatur, to je moje heslo. A evidentně i heslo leteckých společností, protože na palubu letadla si můžete vzít jen tekutiny v lahvičce do 100 ml a v maximálním objemu 1000 ml (nepočítá se, co máte uvnitř, ale objem láhve).

Takže já beru: malý lak na vlasy, vzorečky šamponů (skvělé má Klorane), krém na obličej - ideálně s UV faktorem (používám Sensai, ten má SPF 25). Pro jistotu jsem přibalila malé balení opalováku na odhalené nohy a ruce. V kabelce nebo kufru vždycky musím mít balzám na rty a micerální vodu ve spreji, kterou se osvěžuji v autě. Skvělý je ubrousek na odstranění laku z nehtů. Na odlíčení používám os Shiseido gel, který stačí promíchat s vodou. Vytvoří velejemnou pěnu.

Tentokrát jsem nezapomněla přibalit masážní gel na unavené svaly (kolik kilometrů je to od Collosea do Vatikánu?) a malý krém na ruce (Crabtree and Evelyn). Tím si namažu i tělo.

I pastu mám v malém balení, stejně jako parfém, tentokrát Alaia. Jen má nepraktický aplikátor, žádný rozprašovač. Taky mi nechybí deodorant.

Nesmím zapomenout na malé kapesníky, líbí se mi tyhle z DM s nápisem VIP.

Líčení se v rámci úspory místa snažím sbalit opravdu takové, které využiju k oblečení. Třeba modrou linku, protože mám výrazně modré šaty. Pudr, který hezky kryje, budu nosit v kabelce s sebou. Taky tvářenku, protože Diora není nikdy málo!

A co lékárnička? Do palubního kufříku na dvě noci opravdu úsporná verze - ibalgin, Coldrex a náplasti na puchýře.

Oblečení a boty: šaty a nízké podpatky

V džínách, halence a saku vyrážím do letadla, na chození po Římě mám dvoje šaty a boty na nižším podpatku. šperky beru už předem vyladěné s outfitem, nejoblíbenější náušnice a prsteny. O čistém spodním prádle tu mluvit nebudu (jen prozradím, že jsem si koupila nové, italské, což je trochu nošení dříví do lesa). Šátek poslouží na zahalení ramen, a to do chrámů i v případě chladnějších večerů, až se budeme toulat římskými uličkami po dvou skleničkách toskánského Chianti.


Tohle musím mít vždycky, ať jedu kamkoliv!

Pero pro Klause. Ehm, pro Papeže

Nesmím zapomenout na iPad a iPhone, kterým určitě zachytím Papeže, pero, kdyby se mi chtěl podepsat do průvodce Římem (mám dvě), pas, brýle sluneční i běžné, kreditku, peníze (hoodně, na to Chianti), všechno mám ukryté v malých taštičkách od Samsonite. Jen v kabelce jsem své oblíbené značce lehce nevěrná, beru si Kipling, a to kvůli dlouhému řetízku. Budu mít tak volné ruce, abych mohla všechno zachytit.

Mimochodem, přidejte se na můj Instagram, určitě zveřejním nějaké záběry z věčného města.

A teď už musím běžet, v půl jedenácté musíme být na letišti!

Zdraví Míša a Minie, která tentokrát zůstává doma

PS: Na poslední chvíli jsem přibalila slabé legíny, které si vezmu do kabelky. Do katedrál musím zahalit nohy a odmítám platit prodejcům suvenýru 10 euro za papírové kalhoty.

Další články o cestování:

Všechno, co musí mít miminko na dovolenou i do letadla