Jak přežít šestinedělí aneb důležitá výbava pro miminko i maminku

19.04.2016 07:22

Jak se připravit na první dny s dítětem? Naše výbava na oddělení šestinedělí a na následující dny v domácí péči čítala kromě obvyklých věcí jako jsou plenky i pár následujících nezbytností, které mi zachránily padající vlasy po porodu i nervy. Tady jsou moje tipy, jak se vyrovnat s poporodními problémy. A všechny sladěné do zelenomodra. Na styl přece nesmíme zapomínat za žádných okolností.

Jaké jsou moje zkušenosti s těmito výrobky?

Důležité produkty a výrobky v šestinedělí - pro maminku i maminku.

(směrem z horní řady zleva)

Přírodní kosmetika Weleda má v nabídce citrusový revizatalizační tělové mléko, které svou energií vážně nabudí. Je příjemné a díky přírodním látkám nebudete mít pocit, že na miminko "přenášíte dotykem chemii".

Bübchen, krém na tváře, jsem používala i já. Mám pocit, že maminka v šestinedělí potřebuje trochu jinou kosmetiku než jindy, a ta miminkovská kosmetika ji sedne nejlépe. Používala jsem ho opravdu často.

Balzám na rty, ideálně měkký a výživný, třeba Labello classic care. Na vysušené rty se hodí vždycky, stejně tak i na záděry u nehtů, rozpraskané koutky a další vysušená místa.

Lactacyd, gel pro intimní hygienu, je nepostradatelným a šetrným porodníkem na očištění intimních partií. Věřte mi, že budete ve sprše opravdu často a očistky je lepší umývat i jemným mýdlem. Samozřejmě až pár dní po porodu, nejprve platí pravidlo čistá voda a dost.

Ampulky proti padání vlasů mi po porodu zachránily kštici. Třeba tyhle Revalid. Důležitá je pravidelná aplikace, jedině tak udržíte vlasy na hlavě.

Mořská voda ve spreji je prakticky jediný pomocník při rýmě (kromě odsávačky). Tahle od Stérimar má však na můj vkus až příliš silný vstřik... Nicméně si s ní můžete zatím nos pročistit vy, ať na miminko nepřenesete nachlazení.

Chrastítko ve tvaru špendlíku je jedno z prvních, které novorozenec unese. Nedivte se, když bude odmítat všechny plyšáky, jsou na něj příliš těžké. Jako první chrastítko volte to nejlehčí, které seženete.

Suchý šampon Klorane jako první pomoc, když zazvoní návštěva a vy jste sprchu neviděla dva dny... Prostříknout u kořínků, rozčesat, pohodit hlavou a vymyslet odpověď na otázku: Jak to, že stíháš chodit ke kadeřnici? Moje zkušenosti s ním jsou skvělé. Hodí se spíše pro světlé vlasy.

Dudlík. Některá miminka milují klasický latextový, jiná kaučukový... Rozhodující je i tvar. Než zainvestujete 200 Kč do stylových dudlíků, jako třeba těch od Suavinex, které se mi osobně moc líbí, počkejte, zda ho vaše dítě nebude odmítat. Mimie je odmítala mít v puse a tak z nich máme teď jen dekoraci pro panenky. I když jste zarytý odpůrce dudlíků, jeden se přesto vyplatí mít doma. Co kdyby...

Homeopatika Arnica Montana sloužila na zklidnění po porodu, zatímco Ricinus Communis podporovala kojení a hojení ran. Vždycky se poraďte se svým lékárníkem a homeopatem ohledně užívání, vhodnou kombinaci přípravků vám najde jen on/ona. Moje zkušenosti s homeopatiky po porodu? Naprosto skvělé. Myslím, že díky nim jsem šestinedělí zvládla v daleko větší pohodě.

Espumisan pro miminka - nečekejte, až bude krizový stav, a raději už při prvních příznacích břišní koliky pár kapek zkuste nasadit. (Samozřejmě čtěte příbalový leták).

Omisan Baby jsou oční kapičky, které slouží k vytírání ospalků a očistě očí. Našemu miminku moc pomohla jejich aplikace při zánětu slzného kanálku.

Tenhle kouzelný dezinfekční ubrousek od Chicco vyřeší váš problém, jak umýt dudlík, který miminko vyplivne uprostřed parku. Vydezinfikuje všechno.

Lžička. Zdá se vám to jako bytečnost? Ani ne, pokud nekrmíte z lahvičky, musíte kapky aplikovat přes lžičku.

Bepanthen má v portfoliu krémy pro miminka i maminky. Ty menší je využijí na zadeček (proti opruzeninám). Ty větší (ženy) zase na rozpraskané bradavky. Moje zkušenosti s krémy Bepanthen jsou velmi dobré. 

Aquaint je dezinfekce ve spreji, kterou můžete třeba čistit oslintané hračky.

Ten kroužek na pravé části fotky je kojící náramek. Na něm si snadno nastavíte hodinu a prso, ze kterého jste kojila naposledy. Máte ho stále na ruce a tak už nebudete tápat, kdy nakrmit své miminko příště.

Sprchový gel od mé oblíbené značky Klorane mě dovedl opravdu osvěžit. Připomněl mi léto, melounovou sezónu a válení na zahradě.

Najděte si takové malé pomocníky, které vám pomohou šestinedělí snadno překonat. Čím víc si práci usnadníte, tím to bude lepší pro vás.

Možná se vám bude hodit:

Dokonalý seznam všech věcí pro miminko

Lékárnička pro novorozence - jaké produkty se hodí mít doma?