Cesta z města. Ať s dětmi není běsná

28.06.2016 20:28

V případě odjezdu na dovolenou s dětmi moc neplatí, že cesta je cíl. Vy už se vidíte na lehátku a špunti ostatně taky (nebo spíš pod ním). Pojďme jim tu cestu zpestřit hračkami, které nezaberou moc místa a zabaví je na dost dlouho. Našla jsem pro vás ty nejvychytanější.


"Ježišikriste, vona jede taky Máša!" Radši svým dětem vyberte hračky, které si mají vzít s sebou, jinak skončíte v kufru s něčím nepraktickým, s čím se dá hrát tak tři a čtvrt minuty.

Kritéria jsou jasná. Hračky na cestu musí být skladné, zahrnout co nejvíc funkcí v jednom, nebo musí navnadit na dovolenou a přiblížit letní atmosféru. Nejhorší je kupa velkých plyšáků, co nic nedělají, jenom zabírají místo v kufru. To už je lepší falešný výrobník zmrzliny nebo kyblíček s lopatičkou, se kterým ale v letadle moc parády neuděláte.

Nejlepší hračky pro děti na dovolenou

Proč se nevyrábí lego, kde by se maminka opalovala, tatínek četl nejnovější Forbes a děťátko si plácalo bábovky tak vzorně, že by vám stačilo jen sem tam mrknout polovinou očka? K ideálu jsme se zkusili přiblížit alespoň tím, že si Mimie na dovolenou vezla Lego Duplo Letiště. Aby pěkně hezky viděla, proč musí svůj kufřík odevzdat, jak se tankuje a opravuje letadlo a že v něm sedí kapitán. Kdo sleduje Mášu i medvěda, tak pochopí ironickou hlášku: „Ježiši kriste, vona jede taky Máša“ a její figurku umístěnou na letišti. To je pasažér, který by nás trochu rozhodil…


Mimie testuje letadlo Duplo přímo na letišti při čekání na odlet.

Lego Duplo letiště koupíte tady.

Až bude Mimie větší a bude nás čekat další dovolená (přečtěte si, jak jsme si strávily jen my dvě spolu letos na jaře), lego určitě koupím znovu. Možná se vám to bude zdát jako nevhodná hračka, ale když se nějaký dílek ztratí, je nahraditelný. U nás zatím frčí Duplo, které má větší dílky. Ve výsledku se dají snadno sbalit do sáčku a tématicky propojit s dalšími typy lega.


A sestavené Lego ještě jednou. Kapitán a dělník zasahují!

Jestli se chystáte za zvířátky, tak vaše děti na dovolené naprosto pohltí Přenosní vodní koutek se zvířaty od Playmobil. Tohle není zrovna nejmenší hračka (a možná spíš do cíle než na cestu, do letadla vezměte jen zvířátka), ale protože je „mnoho v jednom“, stačí možná s sebou jen ta jedna jediná. Navíc si do ní můžete napustit opravdovou vodu a pěkně vykoupat mrože. Převážet se bude dobře, dá se složit do kufříku.

 

Podívejte se na Playmobil přenosný vodní koutek ZDE. Přiznám se, že bych ho dost chtěla i já, a to mi ani nemusí být dva roky. Mimochodem, v nabídce je i přenosná Noemova archa vhodná od 18 měsíců.

 


Krtečkův tablet vážně zabaví (a dá se ztišit).

Co na cestách opravdu děti opravdu pohltí na dlouhé desítky minut, tak je tablet. Tím nemyslím kupovat iPad a stahovat do něj drahé aplikace, ale nějaký pěkně naučný, který jim potrápí mozeček. I ten nejmenší. My jsme si na cestu vzali Krtkův naučný tablet, který učí písmenka a čísla, a to číst i psát. Navíc přehrává pár básniček (stačí dojet z Telče do Třebíče a budete je znát nazpaměť). Dá se přepnout i do angličtiny (bez básniček), takže si můžete gratulovat, jak dítě pěkně rozvíjíte. Důležitý detail: zvuky se dají ztišit. Takže v letadle nebudete rušit ani ty důchodce, co vyfasovali místo za vámi.  

Krtkův tablet můžete omrknout a případně koupit TADY.


A opět otestovaný v praxi, přímo v letadle.

Když jsem pátrala po dalších tabletech, které bych vám mohla doporučit, zaujal mě třeba tablet se Spidermanem ( KLIK , tady jde koupit), který je víc zaměřený na matematiku, hry a tvary.

Nebo tablet Mac Toys, který jde přepnout i na piánko.

Když jsme u těch piánek a hracích „potvor“, tak Fisher Price má v nabídce hrací knížku, kterou si díky úchytu může dítě pořád nosit s sebou. Písničky se přehrávají hned po otevření. Jakkoliv nemám moc ráda obrázky zvířat Fisher Price, protože v nich pavouka fakt nedovedu poznat, tak musím uznat, že Mimie se knížkou dost zabavila. Bliká to, svítí to, hraje to, mluví to, co chtít víc? Pro batolata nejlepší (koupíte ZDE).

Varianta pro ještě menší děti? Pískací knížka do vody, která přestojí namáčení v bazénku i celodenní slintání.

Jakkoliv miluji dřevěné hračky, tak na dovolené jejich největší příznivce nejsem. Jsou docela těžké, neskladné, a navíc třeba vkládačky, puzzle nebo kostky o ten chybějící kousek nikdy neoživíte.

Zaujala mě třeba oblékačka medvídka. Je k němu spousta dílů, takže když jeden zapadne za sedačku, o hračku nepřijdete. A koupíte i celou medvědí rodinku, tu jsem právě objednala!

Mořskou atmosféru nasajete s rybičkami a prutem. Pěkně přes magnetky si ulovíte svou šupinatku. Tedy ne vy, ale dítě. Možná mu budete muset pomoct. Seženete je  ZDE .

A kdyby váš pirát prahnul po jiných... Zubaté rybičky zavání trochu nebezpečím! V cíli ideální, a i pro víc dětí.

 TADY  jsou k zakoupení.

Pro větší mě zaujala hra, která funguje na principu pexesa, tedy přiřazování dvojic. Tentokrát k profesi přidávají předškoláci typický předmět.

Skládačka-profese je  k sehnání ZDE .

Plno aktivit je v chytrém kufříku, snadno je tam zaklapnete a schováte před ztrátou. Jsou tam předlohy, písmenka, fixy, mazací polštářek…

Chytrý kufřík koupíte TADY.

Kdybyste nevěděli, kam všechny ty "krámy" schovat (a navíc je vašim momentálním hitem Hledá se Dory?), tak si můžete koupit stylová zavazadla s hrdiny Disney ZDE.

Ať už dítěti naložíte hračky do vlastního kufříku, nebo si sbalíte jeden hromadně, stejně s nějakými ztrátami počítejte a nenechte si jimi zkazit dovolenou.

Ať si ji užijete podle svých vlastních představ!!!

Zcestovalé holky Míša a Mimie