Trendy hnědá kůže u kočárku. Které značky jdou s dobou?

22.09.2015 12:40

I já jsem podlehla. Je to tuze krásný trend, který se vidí u kočárků čím dál častěji. Hnědá kůže na rukojeti a madle. Omrkněte ty nejzajímavější kousky, které jsou na trhu k dostání.

 

Kdo si ji nechce pořídit jen kvůli stylu, ať podlehne praktičnosti. Hnědá kůže (dobře, někdy i koženka) se perfektně udržuje a příliš se nešpiní (nebo to na ní není tolik vidět).

Kočárky s hnědou kůží

Kdo s tím začal? Těžko říct, ale trend možná odstartoval jeden z nejrozšířenějších hráčů na trhu, Bugaboo. Ten v roce 2013 představil kočárek Cameleon 3 Sahara. Odstíny písků z pouště a velbloudí kůže se skvěle doplňují třeba s šedou dekou. Tenhle model si oblíbila třeba herečka Aňa Geislerová.

Designéři Bugaboo na hnědou kůži vsadili rovněž u kočárku Buffalo Escape. Zajímavé je především lemování korbičky.


Dalším průkopníkem byl holandský Joolz. Edici Earth vyzdobil koženým madlem hnědé barvy a v roce 2014 ji ozvláštnil dvojitým prošíváním (hledejte pod názvem Studio Gris). O rok později (2015) představil maminkám i miminkům kolekce Geo. Mimochodem, Joolz umožňuje nakonfigurovat si kočárek podle svého výběru - takže hnědá kůže může zdobit nejrůznější barvy kočárku. Když už jsem zmínila, v čem vozila svá miminka Aňa, tak s Joolzem jezdí třeba Michaela Ochotská. Ale dost (pseudo)celebrit!


Když si dva velcí tahouni mnou ruce nad úspěchem hnědé kůže, musí se přidat další. A tak parky brázdí i další značky kočárků zdobené hnědým madlem. Třeba holandské Mutsy s mimořádně podařenou verzí Igo Urban Nomad nebo Evo.


Nejen Holanďané sledují trendy. Třeba britská značka Mamas and Papas s kočárkem Urbo 2 dost boduje. Ideální do města!


Často se kočárky s hnědou kůží objevují jako limitované nebo speciální kolekce. Třeba kočárek Oyster Denim Special Edition a také Silver Cross Line (Country Club Limited Edition).


Do konkurenčního boje se pustili další výrobci, v Česku nepříliš známý. Představuji Babystyle Egg 2015 a iCoo. Barva kůže na rukojeti je dost rozdílná, takže až budete chtít kočárek sladit s botami, raději přijeďte k Baťovi rovnou s ním.

Hnědá kůže už neodmyslitelně patří ke kočárku Mima (Kobi nebo Be Safe).


Ani italské Chicco nezapomnělo vyzdobit svůj sporťák hnědou kůží (na můj vkus to trošku přehnalo).


S dobou jdou i nepříliš známé značky jako Laret.

Tmavší verze kůže zdobí bílohnědý kočárek Babysafe v edici Adventure VIP 2015.

 

Proč tu nejsou ceny? U kočárků jsou poměrně matoucí. Zatímco jeden výrobce uvádí cenu za sportovní verzi i korbičku, další k ní připočítá ještě autosedačku a doplňky, u třetího si musíte pořídit všechno extra...

Mimochodem, k hnědé kůži na kočárku se dají skvěle sladit vaše kožené boty. Tady jsou mé tipy na báječné podzimní kousky:

 

Polokozačky Tommy Hilfiger 4 187 Kč, kotníčková obuv Churchs 460 euro, kotníčková obuv na podpatku Keren 2 199 Kč (prodává Baťa), kozačky Geox 4 999 Kč