Fresh food festival aneb když sluníčko překáží

06.06.2015 22:00

Byl to jeden z těch dnů, kdy rtuť teploměru ani nesledujete, protože se bojíte, že vám praskne před očima. Den, kdy chcete jediné. Být u vody. Nebo spíš ve vodě. Tak jako stovky Pražanů. Koupaliště byly zaplněné jako včelí plástve před zimou, takže už na parkovišti bylo jasné, že se nikam nevejdeme ani s tou nejmenší dekou, a tak jsem v sobotní podvečer hledala alternativní zábavu. Fresh food festival se zdál jako dobrá volba hned ze tří důvodu:

1) dostatečně blízko, abych tam vyjela s kočárkem a nedostala infarkt, mrtvici, úžeh atd.
2) v TAKOVÉM vedru odmítám zvyšovat svou tělesnou teplotu párou z hrnce a tudíž nevařím
3) i zmrzlina je jídlo.

Jenže většina lidí to prostě měla blíž na koupaliště než na Letnou. A tak ta hrstka, která dorazila, vlastně ani nemohla vytvořit u ledové tříště frontu.

Litovala jsem všech restaurací, kde nabízeli thajské karí, hovězí líčka na víně a pěkně ostré chilli con carne, protože teď bodovala zmrzlina. A ovoce. A čerstvé kokosové ořechy. Proč si dopřávat burgery vysoké jako cylindr, když si můžeme dát pěkně kus melouna, že... Ani nahaněči, už otravní skoro jako u pizzérií v Římě, se nechytali. A tak to někteří kuchaři vzdali, hodily nohy na studený gril a střídali se v donášce moků z přehlídky pivovarů.

Šanci vyzkoušet Fresh Food Festival na Letné máte ještě v neděli. Snad už tentokrát sluníčko nebude pálit víc než ta nejžhavější chilli paprička...


Na konci s dechem. Na Kopci, sesterské restaurace Na konci, vám ho totiž vyrazí. Svým menu. Parfait z kachních jater foie gras s pyré z červené řepy. Hovězí tartar s domácím chlebem. Kokosová tapioca s jahodovou omáčkou a bazalkovým cukrem. Žádné mini porce jako někde na Hradě. Lžičku na to!


Barevné makronky má každý. Ale makronky Gucci nemá ani Gucci! Ani Vietnamci.


Knedlíčky od foodblogerky Koko a nealko mojito. Hot and cold.


Šance, že se na vás dostane (ocucaná lžička) při ochutnávce "Hvězda vaří", je dost veliká...

Příště prosíme trochu mraků, ať má předražený Prague Food Festival konečně adekvátní konkurenci. Fresh Food Festival to vzal v Praze na Letné za dobrý konec, jen to sluníčko mu tentokrát nehřálo do kapsy.