Jak jsme si vyjely jen se svou holčičkou samy k moři (plus rady, kdybyste to chtěla udělat taky)

14.03.2016 21:25

Moje zkušenosti a zážitky z Fuerteventury

Přiznejme si to - bylo to náročnější, než jsem čekala. Vyrazila jsem jen a jen se svou holčičkou k moři. Na Fuerteventuru, kterou jsem překřtila na funečný ostrov. Díky kombinaci slov fučící a sopečný. Vítr totiž provál celou naší dovolenou, pořád nám přihrával nové a nové mraky.

Moje zkušenosti a zážitky z Fuerteventury

Moje zkušenosti a zážitky z Fuerteventury

A to je samozřejmě faktor, který dovolenou ovlivní negativně. I když delegátka od Fischera bude tvrdit, že tahle ošklivé počasí tam snad nikdy nezažila, budete se zlobit na všechny kolem.

Rada: Vezměte si lehký svetr, do kterého se snadno zachumláte, ale nebude tak silný, že by se pod ním potil i Santa Claus.

Moje zkušenosti a zážitky z Fuerteventury

A byla jsem mrzutá i z hotelu, protože ten zrovna čistotou neoplýval. A stejně tak otrávená personálem, který víc miloval Francouze. Nebudu se tím tady zatěžovat, ale pokud byste se náhodou chtěli mrknout, tak tady je moje recenze je na Tripadvisoru (a uvidíte tam i hotely, které hodnotím pozitivně).

Moje zkušenosti a zážitky z Fuerteventury Moje zkušenosti a zážitky z Fuerteventury

Na dovolenou jsem se vydala jen se svou holčičkou. Vážně, dámská jízda, žádný muž. U CK Fischer, kde jsem zájezd kupovala, jsem si připlatila za obsazení dvojlůžkového pokoje jednou osobou a tak jsem neměla žádný malý kamrlík kdesi ve sklepě alias jednolůžkový pokoj. Mimie je momentálně rok a půl a tak už vesele utíká do všech končin, žvatlá a děsně ji štve, že nám to nemůže všechno odvyprávět dle jejich představ. Grimasy naštěstí napoví hodně. Opakuje taky první slabiky, takže bazénu říká ba a moře je mo. Když tedy s otázkou v hlase řekne BA? vím, že chce jít do bazénu. Jenže ten byl na ní dost studený.

Rada druhá: Vybírejte bazén, který je opravdu, ale opravdu teplý.

Moje zkušenosti a zážitky z Fuerteventury

Vyhřívaný na Kanárských ostrovech není totéž co temperovaný. Temperovaný je, jako když do vany ledové vany otočíte jednu konvici vroucí.

Moje zkušenosti a zážitky z Fuerteventury

Když jedete k moři, není hezky a nemůžete se koupat v bazénu, brzy získáte pocit vyhozených peněz. Jakmile se ale ukázalo sluníčko, bylo to ta pravá dovolená. Přesně taková, kterou jsem si po dvojce vína ještě doma přehrávala v hlavě. Ta idyla, jak skáčeme do vln, hrabeme se v písku a skáčeme do bazénu. Ano, i ta proběhla.

Sledujte náš život na Instagramu.
Michaela blog Babybistro

Moje zkušenosti a zážitky z Fuerteventury

Jenže když jedete sama s dítětem, není nikdo, kdo by vás vystřídal ve vynášení dítěte na skluzavku. Kdo by pohlídal dítě, když si jdete nabrat omáčku. Kdo by zabavil mazlíka, když si chcete vypít své maličké espresso, což trvá tak 7 vteřin (dokázala to jedině skořicová sušenka). A je vám smutno, když vidíte ostatní tatínky, kteří dělají bránu, pod níž děti tančí...

Moje zkušenosti a zážitky z Fuerteventury

A večer není nikdo, s kým si sednete na balkon a budete si ukazovat, co jste objevila v Marie Claire a co on musí mít z motorkářského časáku.

Večer si prostě jen lehnete, o chvíli později než vaše holčička, a unavená usnete. Jo, vyspaná jsem byla dost.

Rada: Na lampičku hoďte svetr kvůli zastínění, než dítě hluboce usne, je ideální čas jít do sprchy.

Moje zkušenosti a zážitky z FuerteventuryMoje zkušenosti a zážitky z FuerteventuryMoje zkušenosti a zážitky z Fuerteventury

Řešení to má, když jsou děti větší. Fischer, s nímž jsme cestovaly, nabízí úžasný program Funtazie. Jde o klubový program, kdy se animátoři postarají o vaše potomky, zatímco vy si vychutnáte poklidně snídani nebo se vykoupete, aniž byste každých pět minut právě vy dofukovala rukávky a lovila lego panáčky, kteří si zřejmě hrají v brouzdališti na potápěče. O prcky od čtyř let se postará slečna, která si s nimi pomaluje trička, prožije indiánský den nebo si s nimi jen vyhraje na pláži. Je skvělé užít si chvilku bezstarostnosti, ať to zní jakkoliv marketingově. I vy máte nárok na jednu piňacoládu, ze které vám nezmizne paraplíčko dřív, než si poprvé ucucnete!

Rada: Postarejte se o program pro děti. Jinak se oni postarají o vaše (pobouřené) nervy.

Moje zkušenosti a zážitky z Fuerteventury

Právě v našem termínu byl program Funtazie v našem hotelu (Fuerteventura Princess), což pro nás znamenalo hlavně jistotu, že se potkáte s dalšími českými rodinami. Mimie se denního programu kvůli svému věku sice účastnit nemohla, ale i tak s českou animátorkou a dětmi společně trsaly na mini disco, která každý večer probíhala. Strašidýlko Emílek a Dáda nejsou na programu, spíš mezinárodní dětské hity, na které se dobře tančí. Nás nejvíc bavilo Ich flieg.

Moje zkušenosti a zážitky z Fuerteventury

Ale nejvíc, úplně nejvíc fantastický zážitek byl výlet do zoo – Oasis Park na Fuerteventuře, který si zaslouží samostatný článek. Krmit žirafy a drbat zebry? Povoleno. Zkušenosti z Oasis Parku jsou tady.

Moje zkušenosti a zážitky z Fuerteventury

První, na co se každý zeptá, když řeknu, že jsem byla na dovolené sama s dítětetem, tak jak jsme zvládly cestu.

Přiznávám problémy.

Moje zkušenosti a zážitky z Fuerteventury

  1. Dostat se vůbec na letiště. S mega kufrem, s mega taškou alias příručním zavazadlem, která vážila víc než Mimie, s Mimie v kočárku a dvěma rukama.
  2. Projít detektory s dítětem, kočárkem a taškami, vyndat tekutiny a složit kočárek... aniž by vám něco neodjelo nebo neuteklo.

Rada: Vážně personál požádejte o pomoc. Na Fuerteventuře měli na malé neposedy ohrádku s hračkami.

Moje zkušenosti a zážitky z Fuerteventury

  1. Pět hodin na jedné sedačce s ďáblicí, která nemá nárok na své vlastní sedadlo, když ještě nesfoukla na dortu dvě svíčky. Pak už byste museli kupovat vlastní letenku.

My však měly naprosto neuvěřitelné štěstí, že v letadle zůstalo pár prázdných míst, a tak jsme dostaly volnou trojsedačku jen pro sebe. A na zpáteční cestě taky.

Moje zkušenosti a zážitky z Fuerteventury Moje zkušenosti a zážitky z Fuerteventury
Cestuji vždycky v jednoduchém outfitu, tentokrát jsem ho vylepšila šperky z COS a Shit Happens. A zavazadla? Cosmolite od Samsonite a příruční taška od American Tourister.

Rada: O volnou sedačku požádejte na odbavovací přepážce, i když na ní nemá nárok. Nebo vás předběhne opilec, který si chce zřídmnout daleko od své manželky.

Moje zkušenosti a zážitky z Fuerteventury

Mimie jsem každopádně zabavila lavinou nových hraček z Feedo, na které vám určitě brzy napíšu recenze. Třeba naučný tabletem s Krtkem, Lego Duplo Letiště nebo říkankovou knížkou Fisher Price. Neokoukané hračky vždycky zabaví dítě na delší dobu, a to se stalo.

Další zábavou bylo procházení uličkou letadla, kde jsme si vyhlédly další znuděné pasážery, kteří byli ochotni pět minut zkoušet Mimie rozmluvit (právě má stydící se období), nebo rodiny, které řešily podobný problém jménem nuda po rozdání pitíček a houstiček. Rodiny. Ehm, jenže já na to pořád byla sama. Když jsem potřebovala na toaletu, byla to letuška, kdo zabavoval Mimie přede dveřmi.

Moje zkušenosti a zážitky z Fuerteventury  Moje zkušenosti a zážitky z Fuerteventury Moje zkušenosti a zážitky z Fuerteventury

Kromě zmíněné absence střídacích chvilek je tu další nedostatek (a to už zase skáču do hotelu). Třeba jedna ložnice, která moc zábavy pro vás neumožňuje, a tak pokukujete po telefonu, ačkoliv jste si naordinovala mobilní detox (výjimku dostal babybistrácký facebook a focení), čtete Kafe a cigárko od blogerky, která si zaslouží být hvězda ve všech ligách, a těšíte se na ráno, až to zase rozjedete s pomerančovým freshem. Ty umí Španělé totiž báječné.

Rada: Užívejte si alespoň svěží jídlo a ovoce, a dávejte dítěti ochutnat nejrůznější chutě. V hotelové jídelně můžete nandat od všeho jen sousto, a tak brzy zjistíte, co malému miláčkovi připravovat i doma.

Moje zkušenosti a zážitky z Fuerteventury Moje zkušenosti a zážitky z Fuerteventury

 Dobré jídlo sice umí dovolenou zpříjemnit...Ale chce to víc!

Když vám vyjde počasí, vyberete si krásný hotel s programem, dobrou cestovku, sbalíte šikovné věci, tak máte velkou šanci, že si dovolenou samy s dítětem užijete. Ale stejně příště radši vezmu kamarádky.

Moje zkušenosti a zážitky z Fuerteventury

Míša a Mimie