Dětská kosmetika s konopím, veganská s brusinkami a levandulí. Komu sedne?

13.06.2016 20:17

Baby-beauty seriál vám v druhém díle představí dvě značky kosmetiky. Jednu pro malé parádnice, druhou pro citlivky. Ta obsahuje konopí a i já po něm mám úžasně pevné vlasy.

Kosmetika s bio konopím Annabis – moje zkušenosti

S konopnou kosmetikou jsem měla jen minimální zkušenosti, ale za to maximálně pozitivní. Když mě trápila bolavá ruka, stačilo ji párkrát namazat mastičkou, pěkně komerční, žádnou home-made z balkonových rostlinek, a bolest zázračně zmizela. Od té doby je mým doktorem při každé bolesti zad, rukou nebo unavených nožek.

A tak když jsem měla možnost vyzkoušet Annabis, kosmetiku s konopím, neváhala jsem. Byla jsem zvědavá, co udělá s dětskou pokožkou. Tu mojí holčičku totiž občas trápí malá ložiska atopického ekzému.

Vyzkoušeli jsme kosmetiku s konopím. Naše zkušenosti
Začněme pěkně od vany, kde jsme si nejdříve umyly hlavu. Já i Mimie. Byla jsem překvapená, jak mám po šamponu pevné vlasy. Řekla bych, že je dokázal pěkně odmastit a dodat jim pocitově pevnost. Zklidňující efekt taky funguje. Někdy mě hlava pěkně svědí, a tak mám obavy, jaký šampon použít, ale s tímhle je pokožka zklidněná. Právě na citlivou a problematickou pokožku s projevy kožních onemocnění je přesně určený. Šampon je potřeba proklepat, aby se propojily všechny složky. Oblíbí si ho ti, kteří nemilují kopce šamponové pěny, která z jejich hlavy udělá beránčí rouno. Tenhle šampon skoro nepění. Vyhovovalo to mojí holčičce, která si nerada oplachuje vlásky, a s tímhle to jde rychle.

Vyzkoušeli jsme kosmetiku s konopím. Naše zkušenosti

Co oceníte? Certifikaci pro děti od narození do tří let, podporu české firmy i složení. Obsahuje olej z levandule (tu jsem i pocítila) a arganový olej, vitamíny, minerální látky, d-panthenol a samozřejmě i konopný olej.  Z bio konopí.

Vyzkoušeli jsme kosmetiku s konopím. Naše zkušenosti

Všechny bonusy z jeho šamponového bráchy jsou ukryty i ve sprchovém gelu. Navíc k němu připočtěte výtažek z měsíčku lékařského. Sprchový gel působí spíš trochu jaké krém, který na pokožku rozetřete, pěnivost je nulová. Měla jsem po něm pocit trochu vysušenější kůže, takže jsem Mimie (i sebe) o to důkladněji namazala třetím přípravek s konopím, olejem.

Ten hned zaujme citrónovou vůní. Trochu jsem se bála, že z něj ucítím "trávu a seno", ale to nehrozí. Na tomhle přípravku Annabis zapracoval. Jemně žlutý olej je příjemný při pokojové teplotě i jemně ohřátý (k masážím), vůně se z něj line po celém bytě. Stačí ho opravdu málo, protože se při kontaktu s pokožkou ještě trošku rozteče. Chvilku mu trvá, než se vsákne, takže přece jen zůstává pocit namazaného těla. Mimie si ho proto užívala hlavně před spaním, kdy jsem ji pak hned zachumlala do pyžama. Ráno se probudila, jako kdyby si o půlnoci odběhla na kliniku estetické dermatologie.

Vyzkoušeli jsme kosmetiku s konopím. Naše zkušenosti

Olej je hutnější a sedí mu dlouhé tahy, kterými ho vpravíte do kůže. Zpracujte ho včas, časem má tendenci ztrácet na vůni, což je u olejů běžné, ale taky je to první známka toho, že se blíží konec spotřeby. Nedivte se nasáklému přebalu lahvičky, používám ho opravdu často, tak časem samozřejmě nějaký olej steče. Mimochodem, olej můžete použít také třeba do koupele.

Okurky, brusinky, levandule... Zkušenosti s veganskou kosmetikou pro děti Original Sprout

U přírodní kosmetiky zůstaneme i v druhé části našeho zkoušení nepříliš známých kosmetických přípravků. Když jsem byla s holčičkou na stříhání ve Funny Sassy (více o tom je tady), objevila jsem tam kosmetiku Original Sprout. Název sice nic moc záživný, ale o to větší poklad se ukrývá uvnitř. Je vyrobená v USA, a jak už to tak bývá, tam je všechno velké, proto nám na prvotní kontakt stačily jen tyhle vzorečky.

Kosmetika je navržená Ingou Tritt, matkou a vlasovou stylistkou, která použila jen ty ingredience, kterým věří (udělala bych to naprosto stejně). Třeba  tea tree a levanduli. Naopak vyškrtla všechny parabeny, sulfáty, minerální oleje... Taky je 100 % vegan.  Tahle kosmetika není jen pro malé, ale i pro ty větší. Prostě pro celé rodiny. Proto je šampon vhodný třeba i pro barvené vlasy. Jasně, i ty fialové vaší babičky. Složení mi trošku připomínalo kuchařku, protože obsahuje také rozmarýn, brusinky nebo okurku.


Šampon a šampon vhodný i pro tělo mají jednu vlastnost, kterou miluji. Hrozně dlouho z vlasů voní. Na dětské vlasy velmi jemný, na ty moje bylo potřeba sáhnout po kondicionéru. Tedy po tom ve spreji, který rychle a pohodlně nastříkáte do vlasů. Žádné oplachování! Jako mávnutím kouzelného proutku se zacuchané vlasy rozšmodrchají. Druhou moožností je olej, který do vlasů pohodlně vetřete. Moje holčička je na své vlasy ještě nepotřebuje, vůbec se ji necuchají, ale větší parádnice, které si už rády hrajou s culíky, je využijou. Tahle hra na kadeřnický salón je navíc bude bavit! A vás zase ta šetrnost přípravků.

Baby-beauty seriál - 1. díl - Naše zkušenosti s kosmetikou HiPP

Zdraví zdravé holky, Míša a Mimie