Chytré triky, jak být v pohodě, i když (ne)uklízíte

04.04.2016 21:49

Vytírat a luxovat se musí, to zmákneme levou zadní. Jenže pak jsou věci, které tvoří ten každodenní úklid a povinnosti, ze kterých jsem vždycky hrozně otrávená. Pak jsem ale zjistila, že stačí si pár věcí zjednodušit, zpříjemnit, usnadnit, a tím pádem ty drobné denní kalamity šťastně a pohodově zvládat.

Kalamita: Pořád špinavé nádobí
Happy řešení: Zapínat myčku pravidelně

Jednou nemám čisté lžičky k snídani, podruhé mi chybí hrnce na vaření svíčkové. Rozhodla jsem se zapínat myčku ve stejnou dobu každý den, ať je poloprázdná (od toho má speciální programy) nebo už v ní není místo ani pro hrnek. Vždycky večer zapnu a ráno jako jeden z prvních úkolů uklidím nádobí na své místo. To šplouchání mě navíc příjemně uspává...

Kalamita: Přehrabování se v mrazáku
Happy řešení: Sepsat seznam věcí

Někdy si myslím, že nemám doma vůbec nic k jídlu, něco jako děti v Africe, pak ale otevřu mrazák a zírám. Tady jsou kuřecí prsa, vedle nich zmrazeně valí očka krevety, špenát lenivě odpočívá... A já se hrabu na samotné dno, abych našla vývar. Dost jsem řekla! A sepsala si seznam, co mám v každém šuplíku mrazáku. Nevěřila bych, jak to usnadní nákupy i vaření. Visí na lednici a já prostě jerknu a vím, že nemá cenu objednávat další pizzu.

Kalamita: Přenášení špinavého prádla
Happy řešení: Koš na prádlo u přebalováku a v ložnici

Závidím těm, co mají v každé místnosti díru do prádelny, kterou prostrčíte špinavé triko rovnou o patro níž. No, my nešťastníci v bytě to musíte dělat pěkně postaru. Házet špinavé prádlo do koše. Jenže! Večer ho vždycky nechám v dětském pokoji, něco se taky válí u postele... A já to pak vždycky ráno tak různě sbírám, samozřejmě mi cestou spadne jedna až dvě ponožky, bloudím po bytě jako pátrač po štěchovickém pokladu a hledám, co bych ještě odnesla... A pak jsem si dala do dětského pokoje koš na prádlo. A do ložnice taky. A vyhrála jsem snad jackpot!

Kalamita: Pátrání po správném čistícím prostředku
Happy řešení: Jeden na všechno

Je ta modrá lahvička na okna nebo na záchod? Čím utřu kuchyňskou linku a čím prach? A když si v půlce leštění balkonových dveří vzpomenu, že bych mohla utřít ještě parapet nebo vydezinfikovat dětskou židličku, tak musím jít pro další přípravek. Miluju proto ty, které neslouží jen na jeden povrch. Navíc stejně nikdy nevím, kam všechny ty lahvičky s rozprašovačem ukládat, navíc mimo dosah dětských ručiček, které jsou snad všude... A aby šahaly co nejvíc do čistých prostor, potřebuji něco, co taky trochu dezinfikuje, třeba přebalovák.
Secret tip: Dettol, antibakteriální sprej na povrchy, koupíte ho jen za 79 Kč.
Ten navíc můžete mít.

Jak to? Protože je tady soutěž!

Odpovězte na soutěžní otázku, zadejte e-mail a těšte se! V pondělí 11. dubna vylosuju výherce a zveřejním je na svém Facebooku a zároveň je zkontaktuji e-mailem. Vyhrává pět výherců, každý získá dárkový balíček s antibakteriálními ubrousky a antibakteriálním sprejem Dettol.

Soutěžíme

Vyplňte e-mail a odpovězte na otázku: Kolik kusů antibakteriálních ubrousků Dettol je v běžném balení?