České moře aneb proč na Mácháči není nuda?

27.07.2015 11:12

Můj muž vždycky vyhrožuje, že když budu "remcat" u moře, budeme jezdit jenom na Mácháč. V červenci jsme tam strávili pár dní a musím konstatovat, že bych se vůbec nezlobila.

Je to místo, kde můžete dělat všechno. Jíst, meditovat, milovat, hrát si s dětmi. Ke středomořskému povalování vás svedou písečné pláže, k dovádění vyhřátá tráva i houpačky, jen k objevování jezera se budete muset rozhodnout, jestli si vybrat jachtu nebo parník. Lodě už na suchu nejsou a tak se můžete projet. To je příjemná starost, nemyslíte?!?

Jasně, dovolená v Česku se povede, jen když je dobré počasí, ale jakmile teploměr ukáže nad 20, Máchovo jezero vás nezklame. Kdyby množství sinic stouplo nad bezpečný limit, raději si vyberte hotel s bazénem, kam vás pustí i s dítětem.

Zatím jsem lepší místo pro aktivní dovolenou s dětmi neobjevila (jestli vy ano, tak napište: michaela@babybistro.cz a já ho pojedu otestovat). A protože se v Doksech tento víkend chystá Pidifestík (druhý ročník rodinného festiválku nejenom pro rodiny s dětmi), možná se vám bude hodit tip, kde se ubytovat.

Původně vyhlédnutý hotel se totiž neukázal jako baby friendly už při telefonátu ("Co to je dětská postýlka???") a tak jsme vypátrali Hotel Port.

U hotelu nás nadchla soukromá písčitá pláž s dětským provazolabyrintem pro větší děti a trampolínou, a samozřejmě velká travnatá zahrada, ve které je krásný čistý bazén. Škoda, že chybí brouzdaliště... Naše batolecí Mimie se neustále sápala do bazénu, a tak bylo perfektní, že s koupací plenkou do něj mohla. Ohřívat jsme se chodili do vnitřní vířivky, přece jen venkovní bazén byl takový vlažný čaj, vnitřní bazén ještě snad o stupeň chladnější... V hotelu jsou samozřejmostí dětské postýlky, stupátka před umyvadla, jídelní židličky, speciální baby menu atd. Jídlu v restauraci bych dala dvojku (vynechte saláty a vše bude v pořádku), kávu hodnotím jako lepší průměr. V hotelu na všem dost makají a až odladí "lidské" detaily (vrchní recepční, která před hosty opravuje podřízenou, číšníci klábosící, jak večer zapařili...), bude to super.

Doporučuji objednat si pokoj s výhledem na jezero. Je krásné! Protože hotel stojí mezi hlavními plážemi, vyjděte si každý den jedním směrem. Procházka do Starých Splavů už vyžaduje kočárek s většími kolečky, sem tam budete muset předrncat dmoucí se kořeny...Projdete skrz pláž s atrakcemi a podle naladění brigádnice buď budete muset zaplatit vstup, nebo za úsměv jen proběhnout. Ve Starých Splavech se nám zalíbila restaurace Nad Jezerem. Mají skvělé domácí limonády, k hlavnímu jídlu jsme si objednali tuňáka a hamburger a na oplátku jim pod dětskou židličkou zanechali asi deset dětských křupek, což určitě servírky ocenily. "Turistickým hitem" je výpusť Máchova jezera (nuda), ale muži spíš ocenili procházející dav studentek oblečených jako turistky z Havaje. Myslím, že mohly vybírat dvacku za společnou fotografii. Tak takové zážitky vás možná čekají taky...


Procházka směrem k hlavní pláži v Doksech a do přístaviště je kratší. Nicméně obě cesty jsou mezi stromy, takže se nebojte vyrazit, i když praží slunce. Kornout točené na osvěžení navíc mají v každém cíli. V Doksech potkáte spíš jen bufety s párky a "eis mit schnaps" a vstup na tamní pláž hlídají důležité paní hlídačky a tak vás na ní bez padesátikačky nepustí. Pokud míříte do přístavu, můžete ji obejít. Na pláži jsou různé tobogány, motokáry, zorbing, takže větší potomci se tam snadno zabaví. Podobnou zábavu nabízí i velká pláž ve Starých Splavech.


Samotný hotel Port nabízí i další vychytávky, které vám dovolenou zpříjemní. Jaké to jsou? Třeba dětská herna, půjčovna kola včetně sedaček a vozíků pro děti (mají i chariot), k dispozici jsou deky na opalování, u bazénu je bufet (zmrzliny, minerálka, sendviče), sklenka sektu k snídani, večeře na terase, room-service, mini disco, tvoření pro děti, grilování (ale to jen v úterý, což nás zklamalo)... Minigolf, badminton, basket, volejbal - to všechno si můžou sportovci zadarmo zahrát. Kdo má jachtu, může zaparkovat u hotelového mola. Jestli v létě milujete hrady a zámky, v okolí jich objevíte několik.

 

 Mimochodem, taky vás napadlo, proč v každém hotelu nabízejí jednorázové koupací čepice, šitíčko a tři barvy nití?

Já bych víc ocenila, kdyby na recepci byla zásoba těchto věcí:

1. růžový ibuprofen
2. paralenové čípky pro mimina
3. špunty do uší
4. sáčky na boty
5. jednorázové zubní kartáčky
6. vzorky opalovacího krému
7. dětské piškoty

Důležité odkazy:
Pidifestík
https://www.pidifestik.cz/program
neděle 2. srpna od 14.00 do 20.00 hod.
Druhý ročník festiválku nejen pro celou rodinu. Na festivalu vystoupí Kašpárek v
rohlíku, Live Music Superheroes, soutěžní stezka pro děti, atrakce, divadlo, občerstvení...
Zámecký park, Doksy
Vstup zdarma

Hotel Port, Doksy
https://www.hotelport.cz/
Váš nový přístav
(A vážně mi za tenhle článek nezaplatili, jen jsou tak dobří, že si ho zaslouží jen tak.)