Čarodějnice ve vrtulníku, kadeřnice, narozeninový brunch. Zápisky ze soukromí

02.05.2016 22:21

Za posledních pár dnů jsme nasbírala tolik zážitků, kolik běžný Čech nakoupí svíček při jedné návštěvě IKEA. Tam jsem mimochodem byla hned dvakrát, řeším totiž závěsy, ale neúspěšně.

A i když jsem si říkala, že můj blog nebude jen ve stylu: "včera jsem byla se svou holčičkou na pískovišti", neodolám a v dalších dílech Zápisků ze soukromí vás provedu posledními krásnými dny.

Pěkně odzadu začnu, posledním víkendem. Čarodějnice, krásný český zvyk. My jsme s Mimie a jejím tatínkem začali už ráno, kdy jsme vyrazili ke kadeřníkovi, abychom z ní udělali pěknou kočku. Ty její vlasy už byly vážně dlouhé a chyběl jim šmrnc. Kadeřnice (chodíme moc rádi do Funny Sassy na Butovicích) je zkrátila asi o pět centimetrů a vzadu je vystříhala do bobu. Zároveň jí zkrátila ofinu, domluvila jsem se s ní, že o trochu víc, protože minule jsme museli na další zkrácení hned po třech týdnech. U kadeřnice jsem byla i já, takže máme mikádo obě dvě. Mimie to zvládla stejně pohodově jako já, nekřičela (jako chlapeček před ní, který byl slyšet na celý obchoďák), seděla v autíčko a koukala na Včelku Máju.

Abychom si slunečný den maximálně rodinně užili, vyrazili jsme na oběd do Průhonic. Tenhle nápad měli obyvatelé všech domků z okolních satelitů, pokud tedy nerozpálili grily. Narvaná restaurace, hledání parkování, ale skvělé jídlo. Dali jsme si rybu s chřestem (miluju ho - tady jsou moje nejoblíbenější chřestové recepty) a jako předkrm papriky plněné sýrem. Výrazné, voňavě bazalkové. Domácí limonáda a pohoda dokonalá.

Mimie si přímo v centru zahrádky restaurace hrála na trávě a na skluzavkách, myslím, že si to užila stejně jako my.

Večer jsme byli na klasickém pálení čarodějnic, s velkým ohněm, kapelou, opékáním buřtů... A největším zpestřením - vyhlídkovými lety ve vrtulníku po okolí. To jsme si nemohli nechat ujít. Vyfotili jsme si dům z výšky a užili si trochu adrenalinu.

Neděle už byla v rodinném duchu (návštěva u babičky). Cesta dlouhá, kolony, kafe na benzínce. Mimie má nový zvyk - cestou autem si musí zout boty i ponožky. Asi potřebuje pohodlí.

Minulá neděle proběhla v opačném stylu - to jsme vyrazily s holčinama z plavání miminek na brunch. Velké setkání, šest holek a sedm dětí, pokud nepočítám ty děti v bříškách. Protože naše poslední setkávačky - středeční dýchánky u vína - se čím dál víc zkracovaly a odalkoholovaly, brunch v hotelu Hilton byl úžasný plán.

Dopřály jsme si s holkama čerstvé humry, krevety, sushi, zázvorový dort - a taky jeden narozeninový. Slavila jsem já (nechtějte vědět kolik), takže mi kapela přišla zazpívat Happy Birthday, což mě samozřejmě dojalo k slzám. Nejsladší dárek ale stejně je, že mi moje holčička začala říkat "maminko". Kéž by jí to s takovým nadšením drželo celý život...

Učím ji chodit na nočník, což je ve spojitosti s růstem třech zubů najednou a ukončením večerních kašiček vražedná kombinace, tak jsem trochu ve svém úsilí povolila. Abych jí zpestřila běžné dny, pozvala jsem kamarádku a její holčičku a společně jsme si upekly sušenky. Holky vykrajovaly - favoritem byl klokan a perníkový kluk. Od té doby Mimie chodí a křičí, že "chce kluka"!

Udělala jsem si jeden pracovní den, který jsem strávila na semináři T-Mobile pro začínající podnikatele. Třeba mě to konečně rozhoupe k nějakému skutku. Což se možná stalo. Chystám několik pracovních akcí, testů na blog a jeden megavelký projekt, o kterém se dozvíte opravdu brzo. Slibuji, že se máte na co těšit! Sledujte náš Facebook, ať vám nic neunikne!

Zdraví Míša a Mimie