Ať vám neuplave! Ryba v solné krustě chytne vás

23.08.2015 11:25

Možná si na první pohled pomyslíte: Tak s tím musí být práce... Ale ubezpečuji vás, že se to dá srovnat s přípravou běžné večeře. Pokud tím tedy nemyslíte krupicovou kaši či tlačenku s octem. Tohle je navíc jejich protipól. Zdravý, chuťově vyvážený, plný vitamínů. Srdce doktorky Cajthamlové by se rozbušilo radostí.

Ryba v solné krustě

Rozehřejte troubu na 220 stupňů a připravte si pekáček, pečicí papír, prkénko, nůž, mísu na šlehání a šlehač. A také všechny suroviny: 2 citróny (z toho 1 na pozdější dochucení), česnek, tymián, 3 bílky, 500 gramů hrubozrnné mořské soli a samozřejmě rybu. Hodí se pražma či mořský vlk, podle velikosti jeden či dva (a taky podle počtu strávníků, ostatní suroviny počítají s tím, že budete jíst dva). Pro recept je vhodná celá ryba, pokud máte filety, raději je lehce osmahněte na másle. Fenykl a cherry rajčata dobře poslouží jako příloha.

Rybu opláchněte pod tekoucí studenou vodou a osušte ji papírovou utěrkou. Osobně někdy kupuji ryby nevykuchané, ale to pak musím zapojit muže.. Kdo ji musí vykuchat, postup s opláchnutím si nechá na potom. Nezapomeňte vždy propláchnout i dutinu.

Nakrájejte citrón na plátky a vložte je rybě do dutiny. Přidejte také snítky tymiánu a plátky ze dvou stroužků česneku. Ryba by měla být dobře "vycpaná", jeden plátek je málo.

Ušlehejte sníh z bílků. Přisypte k němu sůl a promíchejte - lehce, aby vám sníh nespadl.

Plech nebo pekáč vyložte pečicím papírem a vytvořte na něm ze sněhové soli základ, takovou postýlku pro rybu. Využijte tak třetinu směsi. Do postýlky rybu položte a zakryjte ji zbývající směsí.

Rybu pečte asi 25 minut, až sůl zezlátne jako koláč, máte hotovo. Před podáváním z ryby oškrabejte solnou peřinku.

Ideální příloha? Doporučuji na másle lehce orestovat fenykl, poté ho podlít troškou vývaru a lehce podusit (nemusí to být doměkka, jen aby nebyl tak tvrdý, přesto si stále zachoval svou křupavost). Využít můžete i rozpálenou troubu a upéct plátky předem předvařených brambor ve slupce (vařím je vždycky 13 minut). Osolte je, opepřete, pokapejte olejem a obylinkujete. Ráda přidávám také trošku česneku.

Pro příjemný barevný kontrast přidejte do trouby na posledních pět minut i cherry rajčata. K rybě přidejte, máte-li rádi, také citrón na závěrečné dochucení.