7 věcí, díky kterým přežíváme podzim s úspěchem (zatím)

12.11.2015 07:52

Hledáte zaručené tipy, které vám zvednou v sychravém počasí náladu a zachrání vás od všech neduhů? Tady jsou ty naše.

Vypráví moje roční Mimie:
 
Balzám na nosík
Jestli něco nemám ráda, tak je to utírání nosu. Mam ho ještě dost malý a máti má ruku tak velkou, že mi ho vždycky rozplácne skoro jako já když jsem tuhle přejela kočárkem toho slimáka. Sotva se máti (rozumíte, nemám to utírání ráda!!) přiblíží s kapesníkem, okamžitě ho začnu trhat. Hihi, ještě ji nenapadlo používat textilní... Když ta nepříjemná procedura skončí, pak naopak přijde něco mnohem příjemnějšího. To už držím přicucnutá na místě (jako ten slimák na kolečku od kočárku). Natření nosíku balzámem. Vždycky tu malou krabičku nejdřív ocucám, je tak akorát do celé mojí tlamičky, pak ji maminka otevře, párkrát v ní protře prstem a natře mi to na nos. Ne tu krabičku, to uvnitř, jasný?! Krémíko-balzám. Je moc jemňoučký, voní jen trošku, takže mě nic nedráždí jako tuhle v prodejně Barvy, laky. Nebo to snad bylo Maso, uzeniny?!? Naopak má prý zklidňovat. Jako ne mě, jen ten nos. Když občas vidím u doktorky ta mimina s odřeným nosem, říkám si, proč já ho nemám? Asi to bude díky tomu regenerujícímu balzámu. Už jsem říkala, že je tak malý? Asi jo, ale ještě to radši jednou zdůrazním, protože v tašce vůbec nezabírá místo na úkor plyšových pejsků, panenky Ingrid a dřevěné žirafy. Jo a matka se s ním maže taky. Tajně. Zapomněla ovšem, že je na mé hrací dece odrazové sklíčko a já mám oči všude.
Více o balzámu na noc je tady.

Pohádky
Copak já vím, co znamená panoš, žebřiňák nebo palcát? A tak maminka pořád procházela knihkupectví a hledala pohádky, které jsou napsané tak, jak na mě mluví. Jednoduchým a současným jazykem. Teda ona samozřejmě filozofovat umí, ale já radši tu normální češtinu. A hlavně mi pořád odmítala koupit cokoliv s barvami jako ze zvýrazňovače, s roboty a hejhuláky. A pak natrefila na klasické české pohádky Pohádka za pohádkou. Obrázky já mám samozřejmě úplně nejradši, takže se dívám na poctivě vypasené krále, neposlušná kůzlátka a přetékající hrneček. Prstíkem už moc dobře ukážu na zlobivé jezinky. Sice jsou to pohádky, které maminka prý zná nazpamět, ale mě baví, když mi je čte a mění pořád hlasy. Já neumím počítat ani do nuly, ale pohádek je prý 12 a stran rovných 200. To je tak polovina dní, co tady na světě bydlím.

Maminka je drsná učitelka a tak na konci vždycky zkouší, jestli jsem dávala pozor. Na moje odpovědi: "Gaga bimo ťapa" reaguje nadšeně, jak je ráda, že to chápu. No, chtěla bych umět předstírat jako ona. Ale až budu velká, tak mě tyhle otázky donutí přemýšlet nad souvislostmi. Ale já je chápu už teď, rozumíte, už teď! Píchnu se, usnu a přijde princ, to bude asi Kryštof z plavání, a dá mi pusu a budu mít bílé šaty. Pohádky jsou tak akorát dlouhé, že mamince nedochází dech a já po čtyřech nestihnu zdrhnout do vedlejší místnosti. Když se setmí dříve, než se odpoledne vzbudím, vím, že je díky těmto pohádkám nuda zažehnána.
Více o nich čtěte tady.

Kokosový olej
Nejčerstvější přírůstek do mého kosmetického šuplíku - a že už je pěkně velký - je zároveň ten nejvoňavější. Kokosovým olejem mě maminka často maže od hlavy až k patě. Používáme ho na zadeček, na suché tváře i ruce. Prý ani nelepím. Teď v zimě mám totiž celé tělo suché jako kukuřičné křupky.
 

Všechno oblečení mi krásně voní po kokosu, skoro jako kdybych byla na pláži v Krabiciku, nebo jak se jmenuje to, kam chce maminka pořád jet. Maminka se ani nerozčiluje, když ho olíznu, zatímco mi maže rtíky. Prý se to smí. A samozřejmě se mi líbí to kouzlo, kdy je olej ztuhlý, a když ho dá maminka do svých dlaní, pěkně se rozteče.
Tady je o něm víc.


Tady jsou věci, bez kterých se na podzim neobejdu já, zlá matka nosomazačka:

Čaj
Jak přibývají chladné dny, tak stoupá moje čajová spotřeba. Můj favorit je Kusmi Tea, konkrétně si pochutnávám na Anastasii. Dokonalý sypaný čaj ovoněný bergamotem v plechovce,  kterou oblékl návrhář Jean Paul Gaultier. Exkluzivní kolekce je dostupná v butiku Kusmi Tea v pražském nákupním centru Nový Smíchov. Nemáte rádi bergamot? Mají i čokoládové, s mátou nebo mandlemi!


Krém na ruce
Mám ho snad všude. V každé místnosti, v každé kabelce, v autě... Jeden krém na ruce. Čím víc klesá teplota, tím mám ruce sušší a tím víc se mažu. Mnohokrát denně. Něco jako násobky osmnácti. Nově zkouším kosmetiku z konopí. Krém Cannaderm tvoří konopný olej, glycerín a zvláčňující panthenol. rozmazlené ruce ho snáší na jedničku. Cannaderm krém na ruce stojí 192 Kč a koupíte ho třeba tady.

Často se mažu v autě na červené a někdy to samozřejmě nestihnu. A tak si představuju titulky v novinách: "Krémovala jsem si ruce." Řidička šokola policisty důvodem, proč způsobila dopravní kolaps. V autě mám malinký kousek od Crabtree and Evelyn. Taky samozřejmě nedám dopustit na Loccitane.


Pořádně teplých ponožek
Někdy si potřebuji zvednout náladu. A protože nemám chuť chodit s cedulí na nose, že zaháním podzimní deprese, tak si dopřeju jedno sladké tajemství. Kulišácké ponožky, které mi zaručeně zvednou náladu. Chodím v nich jako královna, ale kdyby je někdy odhalil, připadala bych si jako Bridget Jones v bombarďácích. Mám jeden báječný kousek od Happy Socks.
Skvělý výběr mají třeba tady.Svíček
Dřívější tma mě ponouká stále zapalovat svíčky. Můj poslední objev je svíčka masážní. Rozbolela vás šíje? Stačí si odlít ze svíčky horký vosk a nechat se namasírovat. Případně si sama prohřát třeba chodidla. Ne vždycky jsou mužné ruce při ruce. Momentálně používám masážní svíčku A trip to London, 2 455 Kč.

A milý Ježíšku, jestli čteš blogy, tak bych dost chtěla jeden báječný kousek od Meadows. Vůni nechám na Tobě, abys to neměl zase tak moc jednoduché.