10 důvodů, proč si zamilujete podzim

08.09.2015 12:31

Že je chladno a zase prší? Hlavu vzhůru! Odhoďte kapesníky a nasajte dávku optimismu. Tohle jsou důvody, proč se podzim stane vaším nejoblíbenějším ročním obdobím!


10. Protože si "legálně" můžete koupit další pár bot, ideálně ve vínové barvě, která vám připomene hřejivé burgundské červené. A třeba i klobouk, i když se z něj stane jen rozmařilost babího léta, kdy to ještě nefučí.

9. Protože dozrávají jablka, hrušky a švestky, z koláčů voní skořice a křupou v nich ořechy. A vy zase máte chuť zabořit ruce do těsta a sklízet pochvalu za vaše pevné přátelství s troubou.

8. Protože v televizi začíná nová sezóna, takže je šance, že se vám nějaký nový seriál zalíbí.

7. Protože máte výmluvu, když se vám nebude chtít (s dítětem) ven. Dopoledne pršelo a na večer hlásí déšť a možná na vás něco leze (Neplatí, pokud chodíte do práce a letošní porci sick-days jste už vyčerpali.). A taky máte důvod, proč jet na wellness víkend. Hotely nebudou přeplněné (ani předražené) a tak načerpáte energie dvakrát víc.

6. Protože poblíž najdete minimálně tři podzimní akce, z nichž jedno bude vinobraní a na zbývajících bude svařák. A půjde se tam naobědvat, děti to snědí, protože si vybrali podle svého. Co na tom, že to bude bramborák. Podzim má zdravou výjimku.

5. Protože na podzim černý čaj prostě chutná lépe. Na ušák, knížku a pléd nesmím zapomenout. Bez nich by nebyl klidný večer kompletní. (Držím pěsti, ať vám tenhle scénář vyjde co nejčastěji!)

4. Protože děti se později budí a chodí dřív spát (tmavá obloho, my, matky, srdečně děkujeme!).

3. Protože úžasně šustí listí pod nohama. Víte, jak by vám zlatočervené javorové listy chyběly, kdybyste bydlela třeba na Seychelách? (A děti se v těch listech krásně zabaví!)

2. Protože všude levně koupíte dýně, které z vašeho bytu vykouzlí titulkovou dekoraci z Marianne Venkov a styl.

1. Protože se prarodiče vrací z chat a budou mít čas hlídat děti, protože přátelé už nejsou na dovolené a tak je snadnější najít termín společného setkání, protože vzdálení příbuzní nemají čas se vidět, jelikož se už zase blíží Vánoce a tak často se vidět vlastně ani nepotřebují. A tak máte čas jít nakoupit vánoční dárky dřív, než obchody zaplní adventní nestíhači.